Koukalová obsadila v novoměstském sprintu 13. místo. Lepší výsledek si odstřelila na stojce

Biatlonistka Gabriela Koukalová obsadila v závodě Světového poháru v Novém Městě na Moravě 13. místo a byla tak nejúspěšnější českou reprezentantkou ve sprintu na 7,5 kilometru. Domácí biatlonistka sice předvedla vůbec nejrychlejší běh ze všech, ale na střelnici třikrát chybovala. Z vítězství se radovala Ruska Tatjana Akimovová.

Gabriela Koukalová na trati v Novém Městě na Moravě

Gabriela Koukalová na trati v Novém Městě na Moravě | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Gabriela Koukalová zažila v Novém Městě na Moravě snový úvod, když se na úvodních mezičasech držela na první pozici. Dobře pak zvládla i první střelbu poté, co trefila všechny terče a navýšila svůj náskok na deset sekund.

Také v dalším průběhu sprintu byla Koukalová na trati velmi rychlá a stále tak vylepšovala svojí pozici.

Šance na případné vítězství si však odstřelila na druhé položce. Při stojce se totiž česká reprezentantka dopustila tří minel a propadla se mimo elitní desítku. V cíli jí pak, navzdory pádu v posledním kilometru, patřilo 13. místo.

Pouze jednu chybu na střelnici předvedla Veronika Vítková. Ani tento výkon jí však nestačil k tomu, aby si připsala umístění v elitní desítce. Vítková nakonec na vítězku ztratila 41 sekund a obsadila 16. pozici.

Body získala také Eva Puskarčíková, která na střelnici sestřelila devět z deseti terčů a skončila na 21. příčce.

Lucie Charvátová a Markéta Davidová obsadily pozice mimo první šedesátku, což znamená, že budou chybět v sobotním stíhacím závodě.

Pro vítězství si dojela Ruska Tatjana Akimovová, za kterou se na druhém místě velmi překvapivě umístila Francouzka Anais Chevalierová. Třetí skončila Američanka Dunkleeová.

Ženy - sprint 7,5 km:
1. Akimovová (Rus.) 21:58,9 (0 trest. okruhů), 2. Chevalierová (Fr.) -4,3 (0), 3. Dunkleeová (USA) -5,1 (0), 4. Dahlmeierová (Něm.) -16,5 (2), 5. Mäkäräinenová (Fin.) -18,2 (2), 6. Braisazová (Fr.) -18,4 (2), 7. Wiererová (It.) -23,4 (1), 8. Bescondová (Fr.) -24,8 (0), 9. Birkelandová (Nor.) -29,4 (1), 10. Preussová (Něm.) -30,9 (1), ...13. Koukalová -36,8 (3), 16. Vítková -41,6 (1), 21. Puskarčíková -52,9 (1), 64. Charvátová -2:00,7 (5), 69. Davidová (všechny ČR) -2:08,9 (3).

Průběžné pořadí (po 6 z 26 závodů): 1. Dahlmeierová 320, 2. Mäkäräinenová 248, 3. Braisazová 227, 4. Dorinová Habertová (Fr.) 215, 5. Koukalová 211, 6. Hauserová (Rak.) 202, 7. Puskarčíková 188, ...16. Vítková 123, 33. Charvátová 52.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít