Koukalová obsadila ve slovinské Pokljuce sedmé místo, Puskarčíková byla těsně za ní

Biatlonistka Gabriela Koukalová obsadila na úvod druhého kola Světového poháru ve slovinské Pokljuce sedmém místo ve sprintu. Z dalších českých reprezentantek se do elitní desítky vešla ještě Eva Puskarčíková, která skončila na osmé příčce, jen čtyři desetiny za Koukalovou. Z druhého vítězství v probíhající sezoně se radovala Němka Dahlmeierová.

Gabriela Koukalová

Gabriela Koukalová | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Gabriela Koukalová vstoupila do závodu na nejkratší vzdálenost dobře, když na první položce nechybovala a držela se v těsném odstupu za nejlepšími.

Při druhé střelbě však obhájkyně vítězství ve Světovém poháru minula jednu ránu, kvůli čemuž se propadla do druhé poloviny první desítky. V závěru sice Koukalová na čelo ztratila několik sekund, ale i tak se udržela v top 10 a nakonec byla klasifikována jako sedmá v pořadí.

„S výsledkem jsem rozhodně spokojená. Musím říct, že dnes ten závod bolel - snad ještě jako žádný jiný. Mám dobrou výchozí pozici pro zítřejší stíhací závod,“ řekla po závodě Koukalová.

Jen těsně za Koukalovou skončila další česká reprezentantka Eva Puskarčíková, která na rozdíl od své zkušenější kolegyně z týmu neminula ani jeden terč. Ještě na předposledním mezičase figurovala Puskarčíková před Koukalovou, ale nakonec jí podlehla o 4 desetiny a skončila na osmém místě.

Celkem dvě chyby na střelnici udělala Veronika Vítková, což jí nakonec stačilo na bodované 30. místo.

Závod nevyšel Lucii Charvátové, když při střelbě udělala čtyři minely a skončila mimo první šedesátku, což znamená, že se nekvalifikovala do stíhacího závodu. Na body nedosáhla ani Jessica Jislová.

Vítězství získala Němka Laura Dahlmeierová, díky čemuž zvýšila svůj náskok v čele Světového poháru. Pro druhé místo si dosprintovala Franouzka Braisazová před třetí Olsbuovou ze Švédska.

Ženy - sprint 7,5 km:
1. Dahlmeierová (Něm.) 19:51,7 (0), 2. Braisazová (Fr.) -3,5 (0), 3. Olsbuová (Nor.) -21,3 (0) 4. Mäkäräinenová (Fin.) -22,8 (1), 5. Hildebrandová (Něm.) -28,4 (0), 6. Kuzminová (SR) -30,7 (0), 7. Koukalová -39,4 (1), 8. Puskarčíková (obě ČR) -39,8 (0), 9. Aymonierová (Fr.) -40,8 (1), 10. Gössnerová (Něm.) -42,8 (1), ...30. Vítková -1:25,5 (2), 79. Charvátová -3:06,3 (4), 81. Jislová (všechny ČR) -3:12,1 (2).

Průběžné pořadí (po 4 z 26 závodů): 1. Dahlmeierová 217, 2. Koukalová 168, 3. Mäkäräinenová 154, 4. Braisazová 153, 5. Hauserová (Rak.) 143, 6. Dorinová Habertová (Fr.) 142, 7. Puskarčíková 120, ...20. Vítková 72, 29. Charvátová 52.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít