Kožíšek i Koukal skončili ve sprintu MS ve čtvrtfinále

Běžci na lyžích Martin Koukal i Dušan Kožíšek skončili ve sprintu jednotlivců na mistrovství světa klasickém lyžování ve čtvrtfinále. Mezi ženami vybojovala zlato Norka Marit Björgenová před Italkou Follisovou a Slovinkou Majdičovou. Mezi muži triumfoval Švéd Marcus Hellner před Norem Northugem a dalším Švédem Jönssonem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžař Martin Koukal po dojezdu olympijského týmového sprintu | Foto: ČRo

Koukal měl za své čtvrtfinálové soupeře hlavně Itala Passiniho a Nora Northuga. Ti totiž udávali tempo a Koukal se držel na pátém místě v závěsu za Northugem. Když norský lyžař začal se svým mocným finišem zhruba tři sta metrů před cílem, Koukal se zřejmě chtěl vyvézt s ním, ale po kontaktu s jedním ze soupeřů upadl a mohl pouze sledovat ujíždějící soupeře.

Podobný osud potkal také Passiniho, který se narozdíl od Koukala dlouho zvedal a Čech kvůli tomu skončil ve své rozjížďce pátý.

Specialista na sprinty Kožíšek se od prvních metrů ujal vedení, ale ve stoupání se před něj dostal Švéd Hellner. Na druhé pozici vjížděl Kožíšek i na stadion, ale atakoval ho třetí Ital Pellegrino. Kožíškovi v cílové rovince došly síly a v cíli byl s téměř třísekundovou ztrátou na vítězného Hellnera pátý.

Muži (1,5 km):
1. Hellner (Švéd.) 2:57,4, 2. Northug (Nor.) -0,6, 3. Jönsson (Švéd.) -1,1, 4. Hattestad (Nor.) -2,4, 5. Modin (Švéd.) -3,0, 6. Kummel (Est.) -4,0, ...23. Koukal, 24. Kožíšek - vypadli ve čtvrtfinále, 52. Novák (všichni ČR) - vypadl v kvalifikaci.

Ženy (1,3 km):
1. Björgenová (Nor.) 3:03,9, 2. Follisová (It.) -0,2, 3. Majdičová -0,5, 4. Fabjanová (obě Slovin.) -0,5, 5. Kowalczyková (Pol.) -1,8, 6. Procházková (SR) -11,5, ...55. Nývltová (ČR) - vypadla v kvalifikaci.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme