Kožíšek s Razýmem byli ve sprintu dvojic šestí, zvítězili Norové

Čeští běžci na lyžích Aleš Razým a Dušan Kožíšek obsadili šesté místo ve sprintu dvojic volnou technikou na mistrovství světa ve švédském Falunu. Titul vybojovali Krogh s Northugem z Norska před Ruskou dvojicí Petuchov - Krjukov. Bronzovou medaili získali Italové Nöckler s Pellegrinem.

Mistři světa ve sprintu dvojic Krogh s Northugem z Norska

Mistři světa ve sprintu dvojic Krogh s Northugem z Norska | Zdroj: Reuters

V semifinále obsadili Kožíšek s Razýmem čtvrtou příčku, když zaostali za vítězným italským duem o 0,5 vteřiny. O výsledku semifinálové jízdy se rozhodovalo až v závěrečném finiši. V něm byl nejrychlejší Ital Pellegrino.

Kožíšek doběhl na čtvrtém místě, ale před pátým Finskem měl bezpečný náskok skoro sedmi vteřin. Časem se pak česká dvojice v pohodě vešla mezi deset postupujících do finále.

V úvodu finále uzavírali Razým s Kožíškem startovní pole, ale v závěrečných kolech se postupně dostávali dopředu a nakonec vybojovali 6. místo. Z vítězství se radovali suverénní Norové, kteří tak napodobili svoje reprezentační kolegyně.

Norky Östbergová s Fallaová totiž kralovaly ženskému sprintu dvojic volnou technikou, když za sebou nechaly švédskou dvojici Ingemarsdotterová, Nilssonová a bronzové Polky Kowalczykovou s Jaskowiecovou.