Králem bílé stopy se stal dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč

Dalkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč se dočkal ocenění za výbornou sézonu. Zvítězil V odborné anketě Král bílé stopy pro nejlepšího českého lyžaře uplynulé sezóny. Druhý skončil skokan Roman Koudelka a třetí sjezdař Kryštof Krýzl.

Stanislav Řezáč vyhrál 45. ročník Jizerské padesátky

Stanislav Řezáč vyhrál 45. ročník Jizerské padesátky | Zdroj: ČTK

Řezáč porazil druhého Koudelku o dva a třetího Krýzla o čtyři body. Ostatní pak už měli výrazný odstup. Nejlepší český dálkový běžec na lyžích letos ovládl celkové hodnocení FIS Marathon Cupu a v další významné sérii Ski Classics obsadil konečné druhé místo.

Skokan Koudelka zabodoval na Turné čtyř můstku, kde skončil pátý, navíc byl druhý v závodě Světového poháru v německém Willingenu. Alpský lyžař Krýzl letos jednou dojel dvanáctý ve slalomu SP, bodoval ale i v dalších závodech a v hodnocení disciplíny obsadil 30. místo.

V olympijských lyžařských disciplínách byla v této sezóně Světových pohárů nejlepší boulařka Nikola Sudová, její třetí pozice v konečné klasifikaci ale stačila až na dělené páté místo. Radovala se ale z triumfu v kategorii akrobatických lyžařů.

Mezi sdruženáři byl nejlepší Tomáš Slavík, ve snowboardingu Šárka Pančochová a mezi travními lyžaři Jan Němec. Trenérem roku je David Jiroutek z reprezentačního týmu skokanů na lyžích. Juniorem sezóny pak alpská lyžařka Kateřina Pauláthová.

Král bílé stopy 2012 (odborná porota):

1. Řezáč (dálkový běh na lyžích) 14 hlasů, 2. Koudelka (skoky na lyžích) 12, 3. Krýzl (alpské lyžování) 10, 4. Bauer (běh na lyžích) 5, 5.-6. Sudová (akrobatické lyžování/boule) a Němec (lyžování na trávě) oba 3, 7.-10. Bank, Křížová, Pauláthová (všichni alpské lyžování) a Horák (snowboarding/freestyle) všichni 1.

Akrobatické lyžování: Sudová.
Alpské lyžování: Krýzl.
Běh na lyžích: Řezáč.
Travní lyžování: Němec.
Severská kombinace: Slavík.
Snowboarding: Pančochová.
Trenér roku: David Jiroutek (skoky na lyžích).
Junior roku: Pauláthová (alpské lyžování)

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít