Králem bílé stopy se stal skokan na lyžích Jan Matura

Vítězem ankety Král bíle stopy se stal skokan na lyžích Jan Matura. 10. muž celkového hodnocení Světového poháru z loňské sezony obdržel 335 bodů a zvítězil před snowboardistkou Evou Samkovou. Třetí skončila sjezdařka Šárka Strachová.

Jan Matura si na mistrovství světa doskočil pro dvanácté místo

Jan Matura si na mistrovství světa doskočil pro dvanácté místo | Zdroj: ČTK

Matura se o zisk významného ocenění zasloužil životní sezonou v rámci Světového poháru, ve kterém obsadil celkovou 10. příčku. V uplynulém ročníku se rodák z Českého Krumlova blýskl především dvěma triumfy v japonském Sapporu.

Velkým úspěchem třiatřicetiletého skokana bylo také páté místo na mistrovství světa v italském Val di Fiemme. Maturův příběh je o to zajímavější, že byl před úspěšnou sezonou na pokraji konce své profesionální kariéry.

Druhé místo obsadila se ziskem 229 bodů juniorská mistryně světa ve snowboardcrossu Eva Samková, třetí skončila Šárka Strachová. Ta se v ročníku 2012/13 prezentovala mimo jiné osmým místem na světovém šampionátu ve Schladmingu.

Novými členy Síně slávy se stali běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, skokan na lyžích Dalibor Motejlek a sjezdař Miloslav Sochor.

Výsledky ankety Král Bílé stopy se nevyhlašovaly po skončení lyžařské sezony, ale premiérově během příprav na sezonu příští. Stalo se tak při příležitosti oslav 110 let Svazu lyžařů ČR, galavečer se konal v pražském kubu Sasazu.

Anketa Král bílé stopy 2013:

1. Jan Matura (skoky na lyžích) 335 bodů, 2. Eva Samková (snowboarding) 229, 3. Šárka Strachová (sjezdové lyžování) 223, 4. Šárka Pančochová (snowboarding) 172, 5.-6. Tomáš Kraus (skikros) a Lukáš Bauer (běh na lyžích) oba 169, 7. Nikola Sudová (akrobatické lyžování) 156, 8. Miroslav Dvořák (severská kombinace) 119, 9. Ester Ledecká (snowboarding a sjezdové lyžování) 110, 10. Ondřej Bank (sjezdové lyžování) 97.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít