Krasobruslař Březina doufá, že už si odbyl všechny zdravotní problémy

Přesně za měsíc bude v chorvatském Záhřebu zakončeno mistrovství Evropy v krasobruslení. Na něm budou z české výpravy bojovat o příčky nejvyšší hlavně dva mužští zástupci. Tomáš Verner, který na stejném místě získal před pěti lety titul mistra Evropy a také Michal Březina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Březina | Zdroj: ČTK

Přesně za měsíc bude v chorvatském Záhřebu zakončeno mistrovství Evropy v krasobruslení. Na něm budou z české výpravy bojovat o příčky nejvyšší hlavně dva mužští zástupci. Tomáš Verner, který na stejném místě získal před pěti lety titul mistra Evropy a také Michal Březina.

I ten má na Záhřeb vcelku pozitivní vzpomínky, před pěti lety zde totiž zahájil svoji kariéru mezi seniorskou konkurencí. A jeho radost z blížícího se návratu na chorvatský led, momentálně nekazí ani ještě nedávno aktuální zdravotní problémy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michal Březina se zotavuje po nemoci a věří v povedenou sezónu

„Měl jsem horečky a byl jsem celkově na ‚umření.‘ Myslím si, že kdybych na tu volnou jízdu nastoupil, tak bych možná ty první dvě minuty odjel tak jako krátký program. Ale bůhví co by se stalo na konci. Přišel jsem a v klidu jsem měl tep 100 za minutu,“ popisuje Březina své zdravotní problémy.

Ty mu zabránily nastoupit na prosincovém mezinárodním mistrovství České republiky do volných jízd a v otevřeném souboji se tak poměřit se svým největším rivalem na domácích kluzištích Tomášem Vernerem.

Problémy, které udělaly vrásky na čele i jeho rodičům. Třeba i proto, že ještě v 16 letech docházel tento brněnský bruslař pravidelně na kardiologické kontroly. Podle Březiny ale už jeho problémy odezněly a může se tak nyní už stoprocentně začít připravovat na první vrchol této sezóny. Tedy mistrovství Evropy.

„Už jsem v pořádku, čtyři dny jsem ležel v posteli a potil jsem se. Teď už si myslím, že je to dobré. Mám sice ještě trochu rýmu, ale alespoň už nemluvím jako kdybych 20 let kouřil. Onemocněl jsem v ‚nejlepší‘ čas a nic zásadního mi to nenarušilo,“

Doba nicnedělání ale už Březinovi skončila. Pokud chce uspět na blížícím se evropském šampionátu, jako že samozřejmě chce, čeká ho totiž nyní ještě hodně práce.

Březina musí zapracovat na kondici

„Musím trochu začít na svalech, každý je po té nemoci trochu skleslý, takže budu muset na kolo a neposilovat, abych se dostal zpátky do toho, kde jsem byl,“ plánuje si Březina nabrat v nejbližších dnech formu, která by jej vrátila zpět na pozice mezi nejlepší krasobruslaře světa.

Dvaavdvacetiletý reprezentant přitom zároveň doufá, že si maximálním přísunem vánočního bramborového salátu už maximálně pro tuto sezónu vybral spojení s touto plodinou. V uvozovkách "doba bramborová" ho totiž na sportovní scéně pronásleduje už poměrně dlouho. Dvakrát už byl čtvrtý na mistrovství světa, stejně tak i na evropském šampionátu.

„Musím konečně přestat přemýšlet nad tím, jestli budu čtvrtý, třetí , musím přijít na ten led a zajet v závodě stejně jako jezdím v tréninku. Ne čekat na tu medaili, ale prostě si ji vzít,“ plánuje si Michal Březina před lednovým návratem na záhřebský led, kde před pěti lety začínal svoji krasobruslařskou kariéru mezi seniory.

Jan Suchan, Michal Jurman, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme