Krasobruslař Březina oslavil na MS narozeniny 2. místem v krátkém programu

Jako noc a den se dnes představili v mužském závodě mistrovství světa oba čeští krasobruslaři. Zatímco Tomáš Verner obsadil až 14. místo, Michal Březina měl důvody k radosti. Stylově totiž oslavil na probíhajícím šampionátu své dnešní 22. narozeniny. Po krátkém programu totiž Březina figuruje ve francouzském Nice na 2. místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Březina oslavil na MS narozeniny stylově a měl důvod ke spokojenosti | Foto: Michal Jurman

Na vedoucího obhájce titulu Kanaďana Chana ztrácí necelé dva body. Po osobním rekordu tak neskrýval český reprezentant spokojenost ani v rozhovoru s Michalem Jurmanem.

Jaká byla ta oslava vašich narozenin a povedeného výkonu na ledě?

„Výborná. Vyzkoušel jsem si na konci led a chutná chlorově. Doporučuji nejíst. Ještě si večer symbolicky možná připiju na narozeniny, ale musím se soustředit na zítřek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Krasobruslař Michal březina u mikrofonu Michala Jurmana

Když zhodnotíte tu jízdu, povedl se vám čtverný skok, panuje naprostá spokojenost?

Jsem. Myslím si, že to lepší být nemohlo. Zajel jsem to čistě, jediné co bych na tom, ještě mohl vylepšit, tak je to zařazení kombinace čtverného a trojného skoku. To už by bylo absolutní maximum. Poprvé za ty dva roky, jsem to předvedl tak, jak jsme to plánovali a jak to mělo být.

Na vedoucího Patrika Chana ztrácíte necelé 2 body…

V tenhle moment je to pro mě úplně perfektní. Je to mistr světa a já byl čtvrtý. Odstup dvou bodů souhlasí. Udělal jsem malou chybu na dopadu u axela, za kterého normálně dostávám kolem +2 bodů, teď jsem obdržel necelých 1,5 a to ve výsledku může být ono.

Jaké byly první reakce trenérů Starce s Fajfrem?

Spokojenost na nich byla vidět a já jsem rád, protože jsem ten program zajel konečně čistě.

Při tréninku jste si v Nice přivodil menší zranění levého kolena, jak moc vás to dnes limitovalo?

Snažil jsem se na to nemyslet a tu bolest trochu utlumit, bohužel se to úplně nedá. Ale naštěstí italský tým tu má doktory a ti takovou mašinu, kterou mi to rozmasírovali. V závodě jsem to už ani necítil. Ale možná to bylo tím adrenalinem.

Body, které vynesly Michala Březinu po polovině soutěže MS na 2. místo | Foto: Michal Jurman

Loni na světovém šampionátu v Moskvě jste získal v krátkém programu 77,5 bodu. Letos jste dostal o 10 bodů více. Jak jste se tedy za ten rok posunul?

Hlavní rozdíl je v tom, že loni jsem neskákal čtveráka. Ten se mi letos, musím zaklepat, povedl hezký. Ale i druhá známka byla vyšší než v Moskvě.

V Moskvě Patrik Chan vytvořil nový světový rekord v krátkém programu 93,02 bodu. Bude dominovat i v Nice jako před rokem?

Nevím, viděl jsem jen jeden trénink a z toho nedokážu soudit. Ale na první pohled na tom není skokansky tak dobře jako ostatní. Zatím je první, teď bude záležet, jak zajedou ostatní.

Z Mistrovství světa máte dvě čtvrtá místa, s čím tedy jít do volné jízdy aby to konečně zacinkalo?

Tak to je jednoduchá odpověď. Zajet čistou jízdu.

Mistrovství světa v krasobruslení v Nice:

Muži - krátký program:
1. Chan (Kan.) 89,41, 2. Březina (ČR) 87,67, 3. Takahaši (Jap.) 85,72, 4. Joubert (Fr.) 83,47, 5. Fernández (Šp.) 81,87, 6. Amodio (Fr.) 79,96, ...14. Verner (ČR) 70,38

Jakub Kanta, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme