Krasobruslař Březina skončil v Moskvě těsně pod stupni vítězů

Třetí závod Grand Prix, třetí velmi dobré umístění krasobruslaře Michala Březiny, který po dvou stupních vítězů, tentokráte skončil těsně pod nimi. Březina na prestižním závodě v Moskvě obsadil 4. místo a tak jsme neváhali a do ruské metropole zavolali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Březina na MS v Rusku | Foto: ČTK/AP

Po telefonních linkách s Michalem Březinou mluvil Tomáš Lörincz.

Michale, vy už jste před dnešní volnou jízdou měl jistou účast ve finále Grand Prix, bylo to Vaše moskevské představení o to psychicky jednodušší?

To se nedá říct, každý je před závodem nervózní. Chtěl jsem svoje umístění ještě vylepšit, což se mi nakonec bohužel nepovedlo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Krasobruslař Michal Březina po 4. místě na GP v Moskvě

Jak zhodnotit vaši volnou jízdu, protože v ní došlo k dlouho očekávaným čtverným skokům...

Jsem s ní spokojenější, sice tam byly pořád chybičky, ale konečně jsem zařadil čtveráka a vyšel, stejně jako piruety. Až na konci jízdy, jsem chybami ztratil na technických komponentech asi 15 bodů, což je hodně a to by se mi nemělo stávat. Musím na tom zapracovat.

Vy jste se v Moskvě vrátil do dějiště letošního mistrovství světa, na kterém jste obsadil taky 4. místo, přepadly Vás tedy třeba i příjemné vzpomínky?

Na tehdejší závod jsem si vzpomněl. Moskva je pro mě asi trochu začarovaná. Dvakrát jsem sem přijel a skočil čtverný skok, ale v obou případech jsem kvůli poslední jízdě skončil 4. Samozřejmě MS bylo úplně něco jiného než teď z Grand Prix, nedá se to vůbec srovnávat. Tohle pro mě nebyl zase až tak důležitý závod, spíš takový zkušební před finále. Vyzkoušel jsem si, že čtveráka v jízdě skočím, i když mám nové boty. Zapracuju na tom, aby ve finále vyšla jízda i s tím koncem.

Moskva je tedy ve znamení čtyřek. Jak už bylo řečeno, blíží se Vaše účast na prosincovém finále Grand Prix v Québeku. S čím tam budete odjíždět, jaká budou očekávání a plány?

Představí se tam takřka všichni vítězové Grand Prix, takže to bude těžší závod, než všechny ty předchozí. Chci zajet, abych byl spokojený. Zatím to cítím tak, že se závod od závodu zlepšuji a doufám, že to bude pokračovat a zajedu ještě lépe než v Moskvě. Můj cíl je opřít se do toho a překonat sám sebe.

Ruský pohár v Moskvě, závod seriálu Grand Prix v krasobruslení:

Muži: 1. Hanju (Jap.) 241,66, 2. Fernández (Šp.) 241,63, 3. Abbott (USA) 229,08, 4. Březina (ČR) 226,35

Ženy: 1. Asadaová (Jap.) 183,25, 2. Leonovová 180,45, 3. Sotnikovová (obě Rus.) 169,75

Sportovní dvojice: 1. Savchenková, Szolkowy (Něm.) 208,69, 2. Kavagutiová, Smirnov (Rus.) 197,84, 3. Bertonová, Hotárek (It.) 168,02

Taneční páry: 1. Davisová, White (USA) 179,06, 2. Weaverová, Poje (Kan.) 161,18, 3. Bobrovová, Solovjov (Rus.) 156,83

Tomáš Lörincz, Jakub Kanta, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme