Krasobruslař Březina získal na ME bronz, vyhrál Španěl Fernández

Po čtvrtých místech z minulých mistrovství světa a Evropy se krasobruslař Michal Březina konečně dočkal medaile z velké akce. Na šampionátu "starého kontinentu" v Záhřebu získal bronz. Tomáš Verner obsadil jedenácté místo. Vyhrál Španěl Javier Fernández, mezi ženami pak obhájila titul Italka Carolina Costnerová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

krasobruslení - michal březina | Zdroj: Reuters

„Jsem hrozně rád, že konečně nemám doma bramboru ale kovovou medaili. A můžu si ji pověsit ke sbírce, kterou mám z juniorských šampionátů,“ radoval se český krasobruslař.

Březina si vylepšil ve volné jízdě svoje osobní bodové maximum, do rozhodující části soutěže přitom nevstoupil úplně dobře. Jeho pokus o čtverného salchowa totiž skončil pádem.

„Prostě jsem se soustředil na ten program skok do skoku a vyšlo to docela dobře,“ prohlásil pro Radiožurnál Březina, který zbytek jízdy zvládl na výbornou. Podařilo se mu "opravit" nepovedeného salchowa a téměř bez chyby byly i další skoky. V konečném pořadí mu jeho výkon vynesl posun na bronzovou pozici před chybujícího Francouze Jouberta.

Přehrát

00:00 / 00:00

S bronzovým krasobruslařem z ME 2013 Michalem Březinou mluvil ve Sportžurnálu Filip Šedivý

Vynikající představení ukázal divákům i rozhodčím vítězný Fernández. Za povedenou jízdu, ve které byly i tři čtverné skoky, dostal druhou nejvyšší známku v historii - 186,07 bodu, a jasně vybojoval zlatou medaili. Druhé místo uhájil vedoucí muž po krátkém programu Amodio.

Nedařilo se Tomáši Vernerovi. Mistrovi Evropy z roku 2008 právě ze Záhřebu se nedařilo skokansky a hlavně díky tomu nakonec klesl z osmého na konečné 11. místo. Pavel Kaška ze zdravotních důvodů do volné jízdy nenastoupil.

Mezi ženami vedla po krátkém programu Ruska Adelina Sotnikovová, ve volné jízdě ale udělala jednu výraznou chybu, která ji nakonec zřejmě připravila o zlato. Na Kostnerovou totiž ztratila v konečném součtu pouze 0,72 bodu.

Nejlepší výkon večera ale předvedla bronzová Jelizaveta Tuktamyševová. Stejně jako její stříbrná krajanka teprve šestnáctiletá krasobruslařka vylepšila evropský rekord za volnou jízdu, který má teď hodnotu 131,67 bodu.

Mistrovství Evropy v krasobruslení v Záhřebu:

Muži - konečné pořadí: 1. Fernández (Šp.) 274,87, 2. Amodio (Fr.) 250,53, 3. Březina (ČR) 243,52, 4. Joubert (Fr.) 232,47, 5. Kovtun (Rus.) 226,57, 6. Majorov (Švéd.) 211,88, ...11. Verner 177,41, Kaška (oba ČR) odstoupil.

Ženy - konečné pořadí: 1. Kostnerová (It.) 194,71, 2. Sotnikovová 193,99, 3. Tuktamyševová (obě Rus.) 188,85, 4. Marcheiová (It.) 171,06, 5. V. Helgessonová (Švéd.) 155,72, 6. Gosvianiová (Rus.) 154,41.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme