Krasobruslař Chan kráčí neohroženě za titulem. Nejen teoreticky!

V kategorii mužů se dnes na krasobruslařském mistrovství světa v Moskvě rozhodne o prvním novém světovém šampiónovi. Karty jsou přitom před volnými jízdami rozdány poměrně jasně. Všechna esa totiž drží v rukou Kanaďan Patrick Chan. Tedy dalo by se říct podle očekávání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krasobruslař Patrick Chan na mistrovství světa v Moskvě | Foto: Michal Jurman

Přesto způsob jakým fenomenální Kanaďan pokořil zbytek světa v krátkém programu překvapil snad všechny. Se ziskem 93,02 bodu nechal za sebou Chan téměř o 11 bodů zatím druhého v pořadí Japonce Odu a prakticky tak už rozhodl o svém titulu mistra světa.

„Patrickovi se dává 46 bodů ve druhé známce a s tím se lehce soupeří se všemi ostatními, kteří mají desetibodový handicap rovnou před závodem,“ vysvětluje význam vysokých bodových komponentů, se kterými Chan vstupuje do každé jízdy, zatím osmý muž celkového pořadí Tomáš Verner.

Přehrát

00:00 / 00:00

Krasobruslař Chan kráčí neohroženě za titulem. Nejen teoreticky

Teoreticky je tedy jasno, jenže jak by si mohli říct všichni Chanovi soupeři ve stylu české filmové klasiky: „Teoreticky, teoreticky je nám to prd platný, když prakticky nosíme dětský kalhotky!“(pozn. film Což takhle dát si špenát)

A opravdu přesně tak se zřejmě také v porovnání s letošními výsledky Chana musí mnozí krasobruslaři cítit. Zatímco někteří zmíněný fakt Kanaďanovy suverenity akceptují, jako Michal Březina: „Pokud tu jízdu zajel čistě, tak je to asi zasloužený počet bodů. Tak to beru.“

Jiní se s ním rozhodně smířit nehodlají. „Budiž, ať si to Patrick letos ještě užije. A příští rok se podíváme, jak na tom bude,“ plánuje už potají Tomáš Verner rázně ukončit Chanovu suverenitu, k čemuž by měl českému krasobruslaři pomoci i jeho přesun právě do Kanady, kde se chce mimo jiné naučit využívat při jízdě hran krasobruslařských nožů tak, jak to dělá právě Patrick Chan.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme