Krasobruslař Chan vylepšil světový rekord, Březina skončil čtvrtý

Kanaďan Patrick Chan se stal v Moskvě krasobruslařským mistrem světa. Mužskou soutěž vyhrál ve světovém rekordu 280,98 bodu. Lepší z Čechů Michal Březina skončil čtvrtý, Tomáš Verner dvanáctý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistr světa Patrick Chan | Zdroj: ČTK

Březina skočil čtverný toeloop i salchow a dlouho měl k zisku medaile hodně blízko. Během svého vystoupení předváděl životní jízdu. V závěru ale dvakrát upadl, což ho stálo cenné body.

Přesto za volnou jízdu získal 156,11 bodu a v součtu s krátkým programem si připsal 233,61 bodu a zaostal tak o 2,5 bodu za svým českým maximem.

Tomáš Verner chtěl napravit nepříliš vydařený krátký program. Bohužel udělal hned několik chyb a na své medailové cíle tak nesplnil. Celkem získal 216,87 bodu a zaostal o šest bodů za svým výkonem z mistrovství Evropy, kde získal bronz.

Nejen Češi, ale i ostatní závodníci výrazně zaostali za Kanaďanem Chanem, který předvedl nejlepší výkon historie. K rekordu z krátkého programu předvedl i rekordní volnou jízdu (187,96 bodu) a světové maximum posunul na 280,98 bodu. Druhý skončil Japonec Takahiro a třetí Rus Artur Gačinskij.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme