Krasobruslař Michal Březina je před volnými jízdami čtvrtý

Dva čeští krasobruslaři odjeli na mistrovství Evropy s medailovými ambicemi. Vstup do soutěže se více než Tomáši Vernerovi vydařil Michalu Březinovi. Brněnský závodník obsadil v Záhřebu, kde před pěti lety zahájil svoji seniorskou kariéru, 4. místo, a ve volných jízdách tak bude o víkendu útočit na svoji první velkou medaili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krasobruslař Michal Březina | Zdroj: Reuters

Michal Březina je po první polovině soutěže i před fenomenálním Jevgenijem Pljuščenkem. Ten v krátkém programu dokonce upadl a později se ze soutěže odhlásil kvůli zranění. „Samozřejmě to povzbudí, sice mě trochu mrzí, že se odhlásil, ale chápu jeho zdravotní důvody. Určitě by bylo hezké, kdybych ho porazil i celkově, ale to se mi teď nepovede,“ říká český krasobruslař, který nebyl spokojen s kombinací skoků a pokračuje:

„Ta mohla být skočena čistě, protože v tréninku s tím nemám problém a v podstatě mě stála sedm bodů. Mohl jsem být blízko druhému místu. Ten bodový rozdíl ale zatím není tak velký.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Michal Březina odpovídal Radiožurnálu z dějiště ME v krasobruslení

Čtvrtých míst už Michal Březina nasbíral několik. A jak on sám říká, ve volných jízdách bude záležet na tom, co kdo v daný okamžik předvede na ledě a očekává velmi vyrovnanou soutěž.

Michal Jurman, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme