Krasobruslař Pljuščenko má před návratem mezi elitu zdravotní problémy

Ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko není před svým návratem na světovou soutěžní scénu zdravotně v pořádku. Pljuščenko přitom musí tentokrát kromě krátkého a volného programu absolvovat na mistrovství Evropy i dnešní kvalifikaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

krasobruslař Jevgenij Pljuščenko | Foto: Petra Čechová

„Už zde v Sheffieldu si poranil krk. Musel dostat dvě injekce a zatím to nevypadá dobře hlavně při čtverých skocích. Teď to hodně cítil i deset minut před tréninkem,“ poskytl vyjádření trenér olympijského vítěze Pljuščenka Alexeje Mishina.

V Sheffieldu bude mistrovství Evropy zahájeno úvodními kvalifikacemi. Do jeho dějiště dorazila i početná česká výprava.

Přehrát

00:00 / 00:00

Alexej Mishin o Plujščenkově zdravotním stavu

Ta mohla těžit z českých výsledků na loňském evropském šampionátu v Bernu, díky kterým se v soutěži sportovních i tanečních párů mohly letos objevit po dvou dvojicích a v mužské kategorii hned tři zástupci.

Nakonec na šampionát neodjela sportovní dvojice Bidař-Kadlecová, která ukončila těsně před šampionátem vzájemnou spolupráci, přesto má české krasobruslení v Anglii hned 10 zástupců.

Jako první z nich svedou boj o cestu z kvalifikace do hlavní soutěže muži, mezi kterými nebude chybět Pavel Kaška a také taneční páry s českým kvartetem Kubová-Kiselev a Myslivečková-Brown.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme