Krasobruslař Tomáš Verner je na ME po krátkém programu třetí. Soutěž sportovních dvojic ovládly páry z Ruska

Ruský krasobruslař Gačinskij zvládl nejlépe krátký program soutěže mužů na evropském šampionátu v Sheffieldu. Tomáš Verner je třetí, Michalu Březinovi patří 6. místo, Pavel Kaška skončil 28. Soutěž sportovních dvojic opanovaly ruské páry, které získaly všechny medaile.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krasobruslař Tomáš Verner se dočkal, naostro začíná MS 2011 | Foto: Michal Jurman

Michal Verner se v krátkém programu i přes drobné chyby přiblížil na tři desetiny svému osobnímu maximu. Největší ztrátu na své soupeře nabral Verner v programových komponentech, kde byl hodnocen až jako šestý nejlepší.

Pět bodů za Verner bude na medaili útočit Michal Březina, kterého zradily skoky. Jeho pokus o čtverný salchow skončil pádem a čistý nebyl ani výjezd z trojitého toeloopu v kombinaci.

V čele průběžného pořadí se po krátkém programu po zásluze vyhřívá Rus Gačinskij, který jako jediný zařadil kombinaci čtverného a trojitého toeloopu a o téměř čtyři body porazil i druhého Pljuščenka.

Jevgenij Pljuščenko po krátkém programu oznámil, že nebude startovat na březnovém MS v Nice. Ruský krasobruslař půjde na operaci s kolenem.

V krátkém programu skončilo působení na evropském šampionátu pro třetího českého zástupce Pavla Kašku. Ten kvůli pokažené kombinaci skončil šestadvacátý, od postupové čtyřiadvacítky ho dělilo jen 27 setin bodu.


Soutěž sportovních dvojic ovládli ruští krasobruslaři. Vyhráli Taťjana Volosožarová a Maxim Traňkov, stříbrnou medaili vybojovali Věra Bazarovová a Jurij Larionov a třetí skončili Xenia Stolbovová a Fjodor Klimov. Čeští reprezentanti Alexandra Herbríková a Rudy Halmaert obsadili třináctou příčku.

Mistrovství Evropy v krasobruslení v Sheffieldu (Británie):

Muži - krátký program: 1. Gačinskij 84,80, 2. Pljuščenko (oba Rus.) 84,71, 3. Verner (ČR) 81,14, 4. Fernández (Šp.) 80,11, 5. Amodio (Fr.) 78,48, 6. Březina 76,13, ...26. Kaška (oba ČR) 51,34.

Sportovní dvojice - konečné pořadí: 1. Volosožarová, Traňkov 210,45, 2. Bazarovová, Larionov 193,79, 3. Stolbovová, Klimov (všichni Rus.) 171,81, 4. Bertonová, Hotárek (It.) 158,99, 5. Vartmannová, Van Cleave (Něm.) 154,99, 6. Jamesová, Cipres (Fr.) 151,93, ...13. Herbríková, Halmaert (ČR) 115,87


Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme