Krasobruslař Verner obsadil na GP v Sapporu páté místo

Český krasobruslař Tomáš Verner skončil v závodě Grand Prix v Sapporu na pátém místě. Po krátkém programu byl přitom až na poslední, deváté příčce, lépe se mu ale povedla volná jízda, díky které se v hodnocení posunul směrem nahoru. Soutěž mužů vyhrál domácí krasobruslař Daisuke Takahaši.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krasobruslař Tomáš Verner na evropském šampionátu v Bernu

Krasobruslař Tomáš Verner na evropském šampionátu v Bernu | Foto: Michal Jurman

Závody v Sapporu byly pro Vernera první v nové sezoně, na jejímž počátku jej zbrzdily problémy se zády. Krátký program mu nevyšel vůbec, ve volné jízdě byl pátý, stejně jako v konečném celkovém pořadí.

Japonec Takahaši suverénně obhájil loňské prvenství s více než čtyřiadvacetibodovým náskokem na druhého Takahika Kozuku, i přesto, že při úvodním čtverém flipu se nevyvaroval pádu. Třetí skončil Ross Miner z USA.

Premiéra byla k vidění při vystoupení Američana Brandona Mroze, který sice skončil poslední, ale jako první skočil na mezinárodní scéně čtverý lutz.

NHK Trophy, závod seriálu Grand Prix v krasobruslení v Sapporu (Japonsko):

Muži - konečné pořadí: 1. Takahaši 259,75 b., 2. Kozuka (oba Jap.) 235,02, 3. Miner (USA) 212,36, ...5. Verner (ČR) 196,63.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme