Krasobruslař Verner obsadil na GP v Sapporu páté místo

Český krasobruslař Tomáš Verner skončil v závodě Grand Prix v Sapporu na pátém místě. Po krátkém programu byl přitom až na poslední, deváté příčce, lépe se mu ale povedla volná jízda, díky které se v hodnocení posunul směrem nahoru. Soutěž mužů vyhrál domácí krasobruslař Daisuke Takahaši.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krasobruslař Tomáš Verner na evropském šampionátu v Bernu | Foto: Michal Jurman

Závody v Sapporu byly pro Vernera první v nové sezoně, na jejímž počátku jej zbrzdily problémy se zády. Krátký program mu nevyšel vůbec, ve volné jízdě byl pátý, stejně jako v konečném celkovém pořadí.

Japonec Takahaši suverénně obhájil loňské prvenství s více než čtyřiadvacetibodovým náskokem na druhého Takahika Kozuku, i přesto, že při úvodním čtverém flipu se nevyvaroval pádu. Třetí skončil Ross Miner z USA.

Premiéra byla k vidění při vystoupení Američana Brandona Mroze, který sice skončil poslední, ale jako první skočil na mezinárodní scéně čtverý lutz.

NHK Trophy, závod seriálu Grand Prix v krasobruslení v Sapporu (Japonsko):

Muži - konečné pořadí: 1. Takahaši 259,75 b., 2. Kozuka (oba Jap.) 235,02, 3. Miner (USA) 212,36, ...5. Verner (ČR) 196,63.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme