Krasobruslaře Březinu čeká veleúspěšná sezóna, věří trenér

V kalifornském Ontariu byl zahájen úvodním podnikem program krasobruslařské Grand Prix. V ní se skvělým výkonem na úvod sezony prezentoval český reprezentant Michal Březina a v závodě nazvaném Americká brusle si připsal první vítězství v podniku Grand Prix. Laťku si do dalších závodů tak nasadil hodně vysoko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krasobruslař Michal Březina před kvalifikací MS v moskevské Megasport Aréně | Foto: Michal Jurman

Březina na úspěch zadělal už v krátkém programu, do kterého sice nakonec kvůli užšímu kluzišti nezařadil čtverný skok, přesto v bodovém součtu zůstal jen těsně za osobním rekordem. Ke čtvernému skoku se nakonec brněnský rodák neodhodlal ani ve volné jízdě, ačkoliv se v nové sezoně podle trenéra Petra Starce chce podobnými skoky prezentovat už v obou svých jízdách.

„Letos by mohl předvést jeden nebo i dva v krátkém programu a to stejné ve volné jízdě. Jelikož jel v Ontariu volnou jízdu až jako poslední, tak jsme se čtverný skok rozhodli nezařadit. První část byla vynikající, ve druhé Michal odešel po fyzické stránce, a proto udělal chyby, které by příště už neměli být.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Podle trenéra Starce čeká krasobruslaře Březinu veleúspěšná sezóna

I přes zmíněné chyby ale Březina na Americké brusli suverénně zastínil i mnohem papírově větší favority. Vicemistr světa Japonec Kozuka skončil až třetí a úřadující evropský šampión Francouz Amodio dokonce až na předposledním 9. místě.

„Překvapivé to rozhodně je, ale když se člověk dívá na jejich tréninky, tak se to výkonu odrazí. Oba dva dělali chyby jak v závodě, tak tréninkovém procesu,“ říká Březinův trenér Petr Starec, který zároveň vidí před brněnským krasobruslařem hodně úspěšnou sezónou.

Důvodem je i fakt, že Březinu konečně nelimitují žádné zdravotní problémy, kvůli kterým loni ani na Grad Prix nestartoval a přišel vlastně o půlku celé sezony.

„Letošní sezona bude jinačí. Nelimitují ho zranění, což oproti loňsku znamená, že nepojedeme až na světový a evropský šampionát, ale teď po Americké brusli se představí ještě v Paříži a Moskvě. Věřím, že ještě nějaký závod by pro Michala mohl dopadnout také dobře, už na vyhrávání velkých závodů má,“ hledí s optimismem do dalších závodů Petr Starec.

Na velký titul Březina podle Starce má

Březina přitom vítězstvím na Americké brusli navázal na loňský triumf Tomáše Vernera, který vyhrál jiný podnik Grand Prix v Moskvě. Po vydařeném vstupu do sezony si tak čtvrtý muž z posledních dvou mistrovství světa může nyní oprávněně dělat zálusk na opravdu velký úspěch.

„Každý sportovec se každým rokem snaží posouvat dál, aby jednou ten titul získal,“ naznačuje Starec ze Spojených států amerických kam až by rád posunul možnosti 21ti letého krasobruslaře v této sezóně.

O titul na Evropské šampionátu se přitom bude ve Velké Británii bojovat až v lednu, o ten světový pak o další dva měsíce později ve francouzském Nice.

Jakub Kanta, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme