Krasobruslařka Březinová se na MS nedostala z kvalifikace

O pět bodů si vylepšila nejlepší známku z volné jízdy v sezoně, navíc předvedla poměrně obtížnou jízdu, jejíž jedinou vadou na kráse byl pád u trojitého toeloopa. Přesto to šestnáctileté krasobruslařce Elišce Březinové nakonec nestačilo na postup do hlavního závodu mistrovství světa. Česká reprezentantka skončila třiadvacátá, 11 příček za postupem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eliška Březinová při premiéře na seniorském ME v Sheffiledu | Foto: Michal Jurman

Eliško, vylepšení osobního rekordu o pět bodů. Co vám řekli vaši dva trenéři?

Že to byl dobrý výsledek. Dobrý projev, byla to dobrá jízda.

Jaká byla z vašeho pohledu ta premiérová konfrontace se světovou špičkou?

Podle představ, škoda toho jednoho toeloopa. Ale jinak jsem spokojená.

Trenér Petr Starec mluvil včera o tom, že jste těsně před odletem na mistrovství světa měla zdravotní problémy se stehenním svalem. Jak moc to bylo vážné a jak vám to vadilo v kvalifikaci?

Mám zranění, je to zatejpované. Pomohlo to, protože jsem vlastně dva dny nebyla na ledě, nemohla jsem skákat. Jelikož to byla dopadová noha, tak to bylo hodně těžké. Ale překonala jsem se a zvládla jsem to.

Přehrát

00:00 / 00:00

S krasobruslařkou Eliškou Březinovou mluvil na MS po kvalifikaci Michal Jurman

Vy jste si nemohla vybírat podle žebříčku, na led jste vyjela jako druhá. Byla to podle vás nevýhoda?

Vždycky je to nevýhoda jet v první rozjížďce na takovém závodě. Oni ze začátku neví, co mají nasadit za body, aby potom neuškodili těm lepším. A tak dále...

Vy jste si podle zápisu naplánovala tři trojité skoky, k tomu dvě trojité kombinace. Bylo to kvůli tomu, že jste věděla, že dnes musíte jet ‘na hraně‘, abyste mohla myslet na postup?

Musela jsem jet naplno. Máme v plánu, že musíme udělat tři kombinace, také nemusíme. Když se nepovede skok, tak nevadí, že nebude kombinace. Ale potom chybí body. A trojité skoky? Myslím, že s dvojákama by to na mistrovství světa nešlo.

Vám je teprve šestnáct let. Letos máte za sebou v rozmezí dvou měsíců premiéru jak na evropském, tak na světovém šampionátu. Jak byste hodnotila sezonu?

Letošní sezona byla celkem dobrá, až na tu Evropu, tam se nezadařilo. Ale jinak jsem spokojená.

Co vám vstup mezi seniorskou světovou konkurenci dal nejvíce? Jsou to zkušenosti?

Většinou jsou to zkušenosti, na premiéře jsou většinou všichni nervózní. Rozhodčí ty lidi neznají, takže neví, jak je ohodnotit. Je to těžké.

Jak zkušenosti nyní zúročit? Jaký bude váš budoucí cíl a motivace?

Určitě motivace bude příští rok na mistrovství světa, kde bude kvalifikace na olympiádu. Takže aby tam Česko vybojovalo kvalifikační místo.

Jaké jsou vaše další plány ve Francii? Budete třeba sledovat bratra Michala v boji o medaile přímo zde, nebo až doma u televize?

Budu to sledovat zde, budu řvát, budu fandit. Uvidíme, snad se to povede a konečně už to nebude jenom bramborová!

Na to jsem se chtěl zeptat. Michal skončil na posledních dvou mistrovstvích světa na čtvrtém místě. Takže letos to podle vás prolomí?

Mohl by! Po těch dvou rocích už by to bylo dobré. Michal je v dobré formě, co jsem ho viděla teď poslední týden. Zdá se, že je dobře naladěný.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme