Krasobruslařský boj o medaili i o čest: nervózní budou Březina i Verner

Jak tenká je hranice mezi úspěchem a porážkou mohli včera nejlépe posoudit dva čeští krasobruslaři Michal Březina a Tomáš Verner. Jejich vystoupení na světovém šampionátu v Nice dělila sotva hodina a půl, výsledek se ale lišil jako noc a den. Oba totiž v soutěži potvrdili pro ně už starý známý fakt. Když se daří na vrcholné akci jednomu, druhý to odnese. Jedno ale mají i tak společné: bojovat budou muset dnes nejen se soupeři, ale i vlastní nervozitou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká medailová naděje na krasobruslařském ME Michal Březina | Foto: Michal Jurman

Tím, kdo byl tentokrát v krátkých programech jednoznačně úspěšnějším a sklízel během své jízdy bouřlivý aplaus, byl Březina. Aby také ne. Skočil jeden z nejhezčích čtverných salchowů své kariéry, obdržel šestou nejvyšší známku krasobruslařské historie a druhým místem stylově oslavil své páteční 22. narozeniny.

„Myslím, že lepší to ani být nemohlo. Ten program byl čistý, jediné, co by se na něm snad dalo ještě vylepšit, je to, že se tam dá jet kombinace čtyři-tři. To by potom bylo úplné maximum,“ hledá mouchy i na téměř dokonalém krátkém programu Březina.

Co by za podobné starosti dal před dnešní volnou jízdou jeho reprezentační kolega Tomáš Verner. Tomu se totiž ani v nejčernějších snech nezdálo, že po úvodní polovině soutěže bude na jeho kontě jen něco málo přes 70 bodů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští krasobruslaři si na MS v Nice potvrdili starou známou pravdu - když se jednomu daří, druhý kazí

„To je hodně málo. Nevím, co s tím budu dělat… asi nic, prostě si obuju boty a zabruslím volnou jízdu. Uvidím, kam až nahoru doskáču,“ neskládá Verner před volnou jízdou zbraně, i když už nyní ví, že boj medaile je ze 14. místa a s téměř dvacetibodovou ztrátou na vedoucího Patricka Chana dávno ztracený.

Paradoxně se jak Březina, tak Verner budou před dnešním finále potýkat s podobně velkou nervozitou. Březina proto, aby nezkazil dobře rozjetý útok na medaili. Verner pak kvůli tomu, že se za ním vůbec poprvé v jeho dlouhé kariéře přijeli na velkou vrcholnou akci podívat rodiče.

„Uvidí se, jestli jsem opravdu sportovec a za něco stojím. Když se mi nebude chtít bojovat, můžu brusle rovnou pověsit na hřebík a jít dělat něco jiného,“ motivuje sám sebe silnými slovy Verner.

Nervozita rozdělená napůl

Dvojnásobné české zastoupení při podobně významných akcích má v tomto ohledu jednu nespornou výhodu.

„Myslím, že to z nás obou shodí nervozitu, která se rozdělí na nás oba, rozdělíme si to,“ mluví když už ne o medailových ambicích, alespoň o půlení oné nervozity Březina.

Jak se se sevřeným žaludkem oba čeští reprezentanti popasují, bude jasno už těsně před pátou hodinou odpolední, kdy bude mužská soutěž ukončena.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme