Krčmář dojel ve stíhačce v Pokljuce desátý, Moravec zaostal jen o pár míst

Český biatlonista Michal Krčmář ve stíhacím závodu na 10 kilometrů ve slovinské Pokljuce uzavřel svým umístěním první desítku. Na třetí položce sice udělal dvě chyby, ale ztrátu nakonec stáhl. Mezi dvaceti nejlepšími byli také Ondřej Moravec, jenž vyšplhal o čtrnáct pozic na konečnou čtrnáctou příčku. Michal Šlesingr dojel devatenáctý, Tomáš Krupčík osmatřicátý a Adam Václavík padesátý.

Michal Krčmář dojel ve stíhacím závodě devátý

Michal Krčmář dojel ve stíhacím závodě devátý | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Ani dvě chyby na třetí položce nepřipravily Michala Krčmáře o umístění v první desítce. Ve stíhacím závodě ve slovinské Pokljuce se do ní vměstnal jako jediný z Čechů.

Ondřej Moravec se ze startovní 31. příčky vyhoupl na 13. místo. V první dvacítce se z českých biatlonistů objevil ještě devatenáctý Michal Šlesingr.

Závod po dramatickém boji na střelnicích vyhrál Francouz Martin Fourcade, stříbro bral dvě desetiny před třetím Rusem Antonem Šipulinem Nor Emil Hegle Svendsen.

Krčmář se navzdory dvěma chybám vešel do desítky

Nejlepší Čech z pátečního sprintu Michal Krčmář zahájil stíhací závod úspěšně. Startoval z deváté příčky a obě položky vleže zastřílel načisto a posunul se na sedmou příčku.

Spolu s ním ale bezchybně pálili i protivníci z vyšších příček, a to včetně Fourcadea a Šipulina, kteří spolu sváděli velký souboj.

Zatímco lídři závodu neminuli ani na úvodní stojce, Krčmář po sérii osmi čistých položek udělal dvě chyby a musel odkroužit tři sta metrů. Stejný osud pak na čtvrté střelnici potkal i dosud bezchybně střílejícího Michala Šlesingra.

Krčmář nakonec dojel desátý se ztrátou necelých tří vteřin na devátého Oleho Einara Bjoerndalena. Do první dvacítky se vešli i Ondřej Moravec, který se s dvěma nezasaženými terči vyhoupl o sedmnáct míst na konečnou čtrnáctou příčku, a Michal Šlesingr, jenž skončil devatenáctý.

Tomáš Krupčík s jedním nepřesným zásahem dojel na 38. pozici, ačkoli startoval až jako jednapadesátý, a Adam Václavík se udržel na startovní 50. příčce. Ženská stíhačka na 10 kilometrů je na programu ve 14:45.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít