Krkonoše hostí Světový pohár veteránů ve sjezdovém lyžování

V Peci pod Sněžkou se sešli lyžaři veteráni. Sjezdovka Javor totiž dnes a zítra hostí závody FIS masters, tedy Světový pohár veteránů v alpských disciplínách. O medaile ve slalomu bude bojovat 190 závodníků. Přibližně dvě třetiny závodníků přijely ze zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pec pod Sněžkou, vlek Javor, lyžaři, lyžování | Foto: Michaela Vydrová

Do kategorie Masters sice patří už čerství třicátníci, ale nouze není ani o skutečné veterány. Například Rakušan Hans Böhmer letos oslaví 86. narozeniny, nejstarší ženou je jeho krajanka Edita Gallobová, která se narodila v roce 1939.

„Oni se opravdu připravují, trénují velmi vehementně," říká nejen na adresu dvou nejstarších účastníků předsedkyně organizačního výboru Iva Kárníková. Mezi dříve narozené patří i dvaasedmdesátiletý Eduard Hromádka. Ten přiznává, že v jeho věku se myšlenkám na zranění neubrání, a také proto má raději obří slalom.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do Pece pod Sněžkou se sjeli nejlepší veteránští sjezdaři

„Každý pád je problematický. V obřím slalomu je víc místa, víc času." I proto platí v Peci pod Sněžkou jedno zásadní pravidlo. Nejstarší účastníci vyjíždí na trať mezi prvními.

„Jsou nasazovaní na začátek startovní listiny. Mají tu trať úplně rovnou, hladkou a ani pro ně není problém ten kopec sjet," vysvětluje ředitel závodu Michal Kárník.

Václav Plecháček, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme