Kryštof Krýzl potřebuje před posledním závodem na MS led, obstřik a anestetika

Běžný smrtelník by si v takovém stavu asi na lyže nestoupl. Ale vrcholoví lyžaři jsou pod neustálým tlakem a musejí vykazovat výsledky. Kryštof Krýzl se proto dnes postaví na start posledního závodu mistrovství světa v rakouském Schladmingu i s natrženým vazem v kotníku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kryštof Krýzl pod sjezdovkou v kanadském Whistler Creekside | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Ovšem byla to pro českou výpravu docela kovbojka, zajistit, aby osmý muž ze slalomu na světovém šampionátu před čtyřmi lety mohl i letos k této disciplíně nastoupit.

Aby se dalo závodit s natrženým vazem v kotníku, je třeba ošálit nervovou soustavu a kloub umrtvit, aby nebyla cítit bolest. Kryštof Krýzl si vyzkoušel, že nestačí dokonalé zamrazení sprejem, a tak potřebuje i dávku anestetik. Jenže nastal problém, kde ji sehnat a od koho si ji nechat aplikovat.

„Náš týmový doktor Beznoska si na běžkách poranil rameno, takže šel před mistrovstvím světa na operaci. Místo něj tu byl doktor Hospodár, který mohl jen týden. Náhodou jsem teď zjistil, že je tu na dovolené náš třetí lékař Staša, a ten mu před závodem nějakými injekcemi kotník umrtví,“ říká otec českého lyžaře a šéf svazového úseku alpských disciplín Aleš Krýzl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kryštof Krýzl se na start posledního závodu postaví s necitlivou nohou

Umrtvující injekce by měla účinkovat pět hodin, tedy dost na to, aby Kryštof Krýzl nejlépe dvakrát sjel náročnou ledovatou trať mužského slalomu. Za jiných okolností by se vůbec o start nepokoušel a svůj kotník doléčil. Ale situace podle něj vyžaduje, aby k závodu nastoupil, i když se kvůli zranění postavil v pátek na lyže po třítýdenní přestávce.

„Určité riziko to je. Nechci úplně bláznit, ale i s tím, že jsem nebodoval v Kitzbühlu, tak se to zase vyvinulo tak, že jsem na hranici třicítky, což bych byl směrem k olympiádě nerad, aby mi unikla. Jsou to poslední dva závody, mistrovství světa a pak poslední Světový pohár v Kraňské hoře, o které mi vlastně jde,“ dodává Kryštof Krýzl.

Lyžařský kolotoč je neúprosný, a pokud závodník nechce přijít o výhodnější startovní pozice, musí se často vydat na trať i se zdravotními problémy. Přesně to je teď případ Kryštofa Krýzla.

Jan Kaliba, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme