Krýzl: Mělo cenu riskovat. Kdybych se zranil, řeknu si, že jsem blbec

Rakušané se na poslední chvíli dočkali a slaví první individuální zlatou medaili z domácího mistrovství světa v alpském lyžování. Ve slalomu, který program šampionátu ve Schladmingu uzavřel, zvítězil podle očekávání vedoucí muž Světového poháru Marcel Hirscher.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kryštof Krýzl v Abelbodenu | Foto: Czech Ski Media Team

Pro nejlepšího Čecha v závodě Kryštofa Krýzla bylo výhrou už to, že mohl k závodu nastoupit. Kvůli natrženému vazu v kotníku si k tomu musel pomoci ledováním a injekcí a i díky této lékařské pomoci vybojoval dvacáté místo.

"Nevydržela tak dobře, jako v prvním kole, ta zátěž už byla trochu přes míru. Cítil jsem to už při rozjetí na start, zkusil jsem to ještě zmrazit, ale nedařilo se mi moc dobře nalézt zpátky do lyžáků," popisoval Radiožurnálu Krýzl. "Ale určitě jsem si s tím nic horšího neudělal," dodal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kryštof Krýzl odpovídal na otázky Jana Kaliby

"Tohle je jeden z nejhezčích závodů, co si můžete sjet, navíc před takovým publikem, tak jsem chtěl udělat vše možné proto, abych tady jel." Cílový prostor totiž obklopuje doslova kotel čtyřicetitisícové arény.

"Není z toho famózní výsledek, ale ostudu jsem také neudělal. Ani ta jízda nebyla nejhorší, nepovedly se mi vlásenky, to vím, zbytečně jsem si to pohlídal. V těch rytmických pasážích nebyl problém, chyběl mi cit," tušil Krýzl, že třítýdenní pauza po zranění se projeví. "Poprvé jsem si závodní tempo mezi brankami jel teprve kousek na startem, je jich tam pá napíchaných v ledu," usmíval se.

Přesto pro Krýzla mělo cenu startovat a trochu riskovat opětovné zranění kotníku. "Chci bojovat za každou cenu, kdybych si s tím něco udělal, tak si to budu vyčítat a řeknu si, že jsem blbec. A do TOP 15 nebylo tak daleko. Asi jsem si tím o týden protáhl rehabilitaci, ale to se nedá nic dělat, " shrnuje.

Jan Kaliba, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme