Krýzl: Slalom ve Schladmingu je noční peklo

Když se v našich končinách v posledních letech mluvilo o alpském lyžování, tak většinou v souvislosti se jmény Šárka Záhrobská nebo Ondřej Bank. První jmenovaná ale dlouhodobě hledá zašlou slávu a druhý kvůli zdraví předčasně ukončil sezónu. Roli české jedničky v tomto sportu tak přebral podle bodů získaných ve Světovém poháru Kryštof Krýzl.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kryštof Krýzl v Abelbodenu

Kryštof Krýzl v Abelbodenu | Foto: Czech Ski Media Team

A není to jen proto, že jeho dva reprezentační parťáci mají problémy. Po dvou letech problémů se zraněními se pětadvacetiletý slalomář vrací do formy, ve které před třemi lety skončil osmý na mistrovství světa. Mezi závody v Kitzbühelu a Schladmingu si v Rakousku s Kryštofem Krýzlem povídal Jan Kaliba.

Skončil 72. Hahnnenkamm, který byl ovlivněný tím, že před jeho koncem oznámil konec Didier Cuche. Bylo to v Kützbuhelu hodně cítit?

Přehrát

00:00 / 00:00

Přímo ve Schladmingu mluvil s Kryštofem Krýzlem reportér Jan Kaliba

Samozřejmě to zaznělo, je škoda, že takováto osobnost končí, i když už má svá léta. Působí velmi přátelským dojmem, je škoda, že už ho tam nebudu vídat.

Zvláště proto, že to není váš přímý konkurent, byl přeci jen na ty rychlostní disciplíny. Vy jste počtvrté za sebou dokázal bodovat ve slalomu Světového poháru. Čím to, že to letos zase jde?

Hlavně jsem letos zůstal přes léto zdravý, měl jsem bezproblémovou přípravu. S trenérem jsme změnil model, nešli jsme cestou rychlostních disciplín, ale spíše jsme se věnovali slalomu a obřímu slalomu. Potřebuju bodovat, změnil jsem i materiál a teď se daří.

Máte kolem sebe to obvyklé zázemí – tréninkové partnery Filipa Trejbala, Martina Vráblíka i realizační tým. Ale chybí Ondřej Bank. Jaká je sezóna bez něj?

Z jednoho pohledu nám tu chybí kamarád a také stěžejní pilíř party. A ohledně tréninku mi chybí v obřím slalomu. S Filipem Trejbalem jsme rovnocenní partneři, můžeme se hecovat, ale on obřák nejezdí. S Ondrou můžeme testovat lyže, a to sám nemůžu. S ním se mi více daří, když se zapojil Bank do letní přípravy, tak to hned bylo znát. I z tohoto pohledu je to pro mě ztráta.

Čeká vás noční slalom ve Schladmingu, kde je lyžování nesmírně sledované a prý jde o závod sezóny. Také to tak vnímáte?

Ano, ta atmosféra je neopakovatelná. Kolem trati se sejde asi 50 tisíc lidí, a je to takové peklo. Má to tu obrovskou tradici, je to noční peklo a pro mě jde o nejzajímavější závod sezóny.

Jan Kaliba, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme