Kvalifikace skokanů v Bischofshofenu se kvůli počasí přesunula na pátek

Husté sněžení a vítr znemožnilo skokanům na lyžích absolvovat kvalifikaci na závěrečný závod Turné čtyř můstků v rakouském Bischofshofenu. Jury se ji po skocích pětadvaceti závodníků rozhodla přeložit na pátek před hlavní závod. První kolo se tak nebude skákat k.o. systémem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvalifikace na závěrečný díl Turné čtyř můstků v Bischofshofenu byla kvůli silnému větru a sněžení přeložena na pátek | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Můstek zasypaly velké vločky, nájezd drhnul a byl pro skokany nebezpečný. Jako poslední skočil Nor Björn Einar Romören, kvůli větru dopadl do vzdálenosti pouhých 96 metrů. Poté se jury rozhodla kvalifikaci ukončit a přeložit na páteční 15. hodinu. Hlavní závod by měl začít v půl páté.

"Tady říkají, že padají "baueři", jsou to pěkní sedláci. Problém tohoto můstku je, že nemá mrazící systém stopy, mají ho všude kromě Innsbrucku a Bischofshofenu. Má teplotu třeba minus šest stupňů a kdyby padaly vločky gigantických rozměrů, daly by se odfouknout fukadlem, které mají nahoře. Takhle je stopa pomalejší a nebezpečná," vysvětlit trenér Trenér českého týmu David Jiroutek, proč se nedalo skákat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér českých skokanů David Jiroutek ke zrušené kvalifikaci v Bischofshofenu

Předpověd počasí slibuje slabší sněžení, ale také dopolední déšť. Na startu kvalifikace by měli být čtyři čeští skokani, i když Roman Koudelka ji díky svému postavení ve Světovém poháru absolvovat nemusí.

Do závěrečného závodu půjde z prvního místa Rakušan Gregor Schlierenzauer, který vede o sedmnáct bodů před svým krajanem Andreasem Koflerem. Roman Koudelka je celkově pátý.

Tomáš Kohout, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme