Kvalifikací v Innsbrucku prošlo všech pět českých skokanů

Všech pět českých skokanů postoupilo do třetího závodu Turné čtyř můstků v Innsbrucku. Nejdelší skok předvedl v kvalifikaci Jan Matura, který dopadl na hranici 120,5 metru a skončil na dvaatřicátém místě. V prvním kole pondělního závodu ho čeká souboj se Slovincem Tepešem.

skokan na lyžích Jan Matura.JPG

skokan na lyžích Jan Matura.JPG | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

"Když člověk skáče dobře, tak skočí kdekoliv. Po Oberstdorfu jsem se probral, v Garmischi to byly solidní skoky i v trénincích. Samozřejmě jsou tam ještě rezervy jak v letu, tak na hraně. Ve hře je určitě tčyři pět metrů," řekl po závodě nejúspěšnější český skokan v innsbrucké kvalifikaci Jan Matura.

00:00 / 00:00

Jan Matura po úspěšně zvládnuté kvalifikaci v Innsbrucku

Druhým nejlepším Čechem byl Lukáš Hlava, který skočil 118 metrů. To stačilo na třicáté páté místo a v prvním kole innsbruckého závodu se Hlava utká s Němcem Neumayerem. Bořka Sedláka čeká o postup do druhé kola souboj s Japoncem Itoem. V kvalifikaci skočil Sedlák sice o dva metry dále než Hlava, ale od rozhodčích obdržel menší bodové ohodnocení a skončil o jednu příčku za svým reprezentačním kolegou.

Na devětatřicátém místě dokončil kvalifikaci Roman Koudelka, kterému k tomu stačil skok dlouhý 119 metrů a v prvním kole třetího dílu Turné čtyř můstků ho čeká Rakušan Fettner. Nejhůře se v kvalifikačním závodě vedlo Jakubu Jandovi, který obsadil jedenačtyřicáté místo. V pondělním závodě se o postup do druhého kola střetne s Němcem Freitagem.

Kvalifikace na závod SP a Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v Innsbrucku (Rakousko):
1. Hilde 134,4 b. (129 m), 2. Romören (oba Nor.) 132,7 (129,5), 3. Hautamäki (Fin.) 129,6 (127,5), ...32. Matura 109,9 (120,5), 35. Hlava 108,9 (118), 36. Sedlák 108,4 (120), 39. Koudelka 106,1 (119), 41. Janda (všichni ČR) 105,2 (118).
Dvojice pro 1. kolo: Matura - Tepeš (Slovin.), Hlava - Neumayer (Něm.), Sedlák - Ito (Jap.), Koudelka - Fettner (Rak.), Janda - Freitag (Něm.).

Tomáš Kohout, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít