Kvůli bolestem zád si dal Ondra zase pauzu, říká Bankův trenér a bratr Tomáš

Nejlepší český lyžař sezóny Kryštof Krýzl vyhrál ve Špindlerově Mlýně obří slalom a z mistrovství republiky zbývá odjet už jen nedělní slalomy speciál. V nich stejně jako v žádném z předchozích závodů diváci neuvidí největší současnou osobnost českého sjezdového lyžování Ondřeje Banka. Ten ze zdravotních důvodů ukončil sezónu už v lednu a věnuje se přípravě na tu další. V té ho opět povede jeho trenér a bratr Tomáš Bank.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sjezdař Ondřej Bank | Foto: Filip Jandourek

Ondřej se neobjevil na mistrovství republiky ani jako host, což měl původně v plánu. Pročpak?

Měl dost velké problémy se zády, hodně cvičí a chce hlavně omezit svoje cestování autem, protože jezdí cvičit každý týden do Prahy, chce se šetřit.

Jsou ty problémy vážné?

Já doufám, že ne. Spíš by Ondra chtěl už začít testovat lyže co nejdřív. Měsíc na nich volně jezdil, do toho ale přišly ty bolesti zad, tak jsme si zase dali pauzu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O lyžaři Ondřeji Bankovi mluvil Jan Kaliba s jeho bratrem a trenérem Tomášem

Když pomineme problémy se zády, jak je na tom s regenerací po té vážné chorobě, kterou prodělal na podzim a kvůli které zbylo z jeho sezony jen torzo?

Od doby, co se uzdravil a přestal mít ty objektivní potíže, výraznější problémy nemá. Záhadou samozřejmě zůstává, co to bylo. Nevíme to, takže ani nevíme, jestli je to zažehnané, ale víc než půl roku už problémy nemá.

Zkoumá ještě někdo, co to mohlo být? Chodí ještě Ondřej po doktorech?

Pořád se to řeší, i v souvislosti s těmi zády, jestli to náhodou nemohlo být z toho, ale to se nepotvrdilo.

Mistrovství republiky končí, ale vy jste se rozhodl uspořádat závody kategorie FIS v Jeseníkách - proč vás to vůbec napadlo a na co můžete diváky nalákat?

V první řadě mě to napadlo proto, že po mistrovství republiky vždycky naši závodníci honí fisové body po celém světě, a já si říkal, proč bychom měli jezdit do Lichtenštejnska, když si to můžeme udělat doma. Přispělo k tomu i to, že v Jeseníkách vyrostlo několik nových moderních areálů a jsou tam hezké kopce. Jako jesenický patriot jsem chtěl ukázat světu, že tam máme hezké lyžování.

Kdy se závody FIS konají?

V pondělí a úterý to bude v Koutech nad Desnou, kde je nová šestisedačka a krásný kopec. Ve středu pak v Přemyslově a ve čtvrtek na Červenohorském sedle.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme