Ledecká obhájila křišťálový glóbus. Přidala i malý za slalom

Ester Ledecká obhájila křišťálový glóbus pro nejlepší snowboardistku v alpských disciplínách Světového poháru. V německém Winterbergu dokončila paralelní slalom na druhém místě, což ji v celkovém pořadí stačilo. Vybojovala také malý glóbus za hodnocení slalomu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snowboardistka Ester Ledecká zvítězila v celkovém hodnocení Světového poháru | Foto: Reuters

Ledecká ztrácela před finále v německém středisku na Rusku Zavarzinovou 80 bodů. Obě soupeřky se potkaly ve čtvrtfinále a po vítězství měla česká reprezentantka jistotu, že obhájí křišťálový glóbus za celkový triumf ve Světovém poháru.

Brzy dvaadvacetiletá snowboardistka Rusku porazila až v závěru trati, kdy Zavarzinová udělala chybu. Ledecká se dostala až do finále, kde nestačila na Rakušanku Schöffmannovou. Druhým místem si ovšem zajistila také prvenství v hodnocení slalomu, což znamenalo zisk malého glóbu.

Rodačka z Prahy tak korunovala úspěšný závěr sezony. Ve čtvrtek se ve španělské Sierra Nevadě stala mistryní světa v obřím slalomu. O den dříve vybojovala stříbro.

V osmifinále ve Winterbergu Ledecká v červené dráze, v které odjela všechny jízdy, porazila Italku Nadyu Ochnerovou. Před jízdou se Zavarzinovou musely obě chvilku čekat, protože Rakušanka Claudia Rieglerová se uhodila do hlavy a byla ošetřována na trati, ale zdržení bylo jen krátké.

V semifinále předčila česká reprezentantka čerstvou mistryni světa ve slalomu Rakušanku Danielu Ulbingovou o 23 setin a vrátila ji porážku z finále v Sierra Nevadě. Ledecká pak prohrála až ve finále o desetinu s Rakušankou Sabine Schöffmannovou.

Prvenství v celkovém hodnocení slalomu udržela přes čtvrté místo Ulbingová před Ledeckou, třetí skončila Schöffmannová.

V závodu mužů se z první výhry v SP radoval Němec Stefan Baumeister.

SP v alpském snowboardingu ve Winterbergu (Německo) - paralelní slalom:Muži: 1. Baumeister (Něm.), 2. March (It.), 3. Payer (Rak.), ...v kvalifikaci 51. Brůžek (ČR).Konečné pořadí slalomu (po 3 závodech): 1. March 1560, 2. Baumeister 1440, 3. Mick (It.) 1410.Konečné pořadí SP v paralelních disciplínách (po 9 závodech): 1. Prommegger (Rak.) 4500, 2. Jankov (Bulh.) 4310, 3. Karl (Rak.) 3680, ...61. Brůžek 48,9.Ženy: 1. Schöffmannová (Rak.), 2. Ledecká (ČR), 3. Dujmovitsová (Rak.).Konečné pořadí slalomu (po 3 závodech): 1. Ulbingová (Rak.) 2300, 2. Ledecká 2060, 3. Schöffmannová 2000.Konečné pořadí SP v paralelních disciplínách (po 9 závodech): 1. Ledecká 4860, 2. Zavarzinová (Rus.) 4500, 3. Kummerová (Švýc.) 4060.

ČTK, Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme