Ledecká obsadila na MS v alpské kombinaci dvacáté místo. Vyhrála domácí Holdenerová

Lyžařka Ester Ledecká obsadila ve svém druhém vystoupení na mistrovství světa dvacáté místo v alpské kombinaci. Po sjezdu české reprezentantce patřilo 23. místo a v následném slalomu si polepšila o tři příčky. Z vítězství se ve Svatém Mořici radovala domácí Wendy Holdenerová.

Ester Ledecká a Ondřej Bank

Ester Ledecká a Ondřej Bank | Foto: Zdeněk Sluka/SportInvest

Jednadvacetiletá Ledecká, která na vrcholové úrovni závodí i na snowboardu, vstoupila do kombinace 23. místem ve sjezdu, v němž za nejrychlejší Sofií Goggiaovou zaostala o 2,55 sekundy.

Po Italce sjezd, jenž byl kvůli špatné viditelnosti zkrácen, nejlépe zvládly Švýcarky Lara Gutová a Michelle Gisinová.

Ledecká se ve Světovém poháru lyžařů specializuje na rychlostní disciplíny a alpskou kombinaci jela na vrcholné úrovni úplně poprvé, což platilo i slalomu.

V něm česká lyžařka zaznamenala 23. čas, což jí v součtu s jejím předchozím snažením ve sjezdu stačilo na konečné dvacáté místo s odstupem 3,24 sekundy na čelo.

Z českých závodnic byla v cíli druhého kola klasifikována ještě devětadvacátá Pavla Klicnarová. Kateřina Pauláthová slalom nedokončila.

Novou mistryní v kombinaci se stala Švýcarka Wendy Holdenerová. Na stupních vítězů jí doplnily krajanka Gisinová a Rakušanka Kirchgasserová. Do boje o nejvyšší příčky nakonec nezasáhla vítězka prvního kola Gutová, protože se zranila při přípravě na slalom.

Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování ve Svatém Mořici:
Ženy - kombinace: 1. Holdenerová 1:17,84 (41,04+1:58,88), 2. Gisinová (obě Švýc.) -0,05 (41,46+1:58,93), 3. Kirchgasserová (Rak.) -0,38 (41,03+1:59,26), 4. Feierabendová (Švýc.) -0,82 (41,32+1:59,70), 5. Vonnová (USA) -0,85 (41,98+1:59,73), 6. Gagnonová (Kan.) -1,27 (41,54+2:00,15), 7. Brignoneová (It.) -1,38 (41,75+2:00,26), 8. Ferková (Slovin.) -1,84 (42,41+2:00,72), 9. Haaserová (Rak.) -1,93 (41,64+2:00,81), 10. Mowinckelová (Nor.) -1,96 (42,62+2:00,84), ...20. Ledecká -3,24 (42,67+2:02,12), 28. Klicnarová -11,35 (47,71+2:10,23), Pauláthová (všechny ČR) nedokončila slalom.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít