Ledecká oslavila rok spolupráce s trenérem Bankem nejlepšími výsledky. Respektuje ji i Vonnová

Ester Ledecká má za sebou nejpovedenější víkend lyžařské kariéry. K zatím nejlepšímu 13. místu ze sobotního sjezdu přidala v německém Garmisch-Partenkirchenu 19. příčku v super-G. A protože právě v bavorském středisku před rokem začínala své účinkování ve Světovém poháru, může s trenérem Tomášem Bankem trochu bilancovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká | Foto: Jan Suchan | Zdroj: Český rozhlas

„Strašně jsem si užila celý rok. Myslím, že jsem se zase posunula o kousek dopředu a doufám, že příští rok to bude ještě lepší,“ doufá Ester Ledecká.

„Vloni ještě jezdila takovým tím žákovským stylem, i když bodovala ve svěťáku a měla výborné výsledky. Teď je daleko srovnanější a zkušenější. Hlavně v těch rychlostkách,“ myslí Tomáš Bank rychlostní disciplíny, na které se jeho svěřenkyně ve Světovém poháru zaměřuje a ve kterých dokázala v devíti z dvanácti závodů bodovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ti, kteří zvládají dělat víc sportů, mi vždycky přišli neuvěřitelní. Má můj respekt, říká o Ester Ledecké sjezdařka Lindsey Vonnová

„Popravdě řečeno to ani nevím. Já to takhle nepočítám. Je to ale hezké, když se to takhle řekne,“ přiznává česká reprezentantka.

Touhle bilancí i souběžnou kariérou na snowboardu, na kterém je mistryní světa i vítězkou Světového poháru, si Ester Ledecká získává respekt u soupeřek. A to i u těch hvězdných.

„Jo, je to úžasné. Ti, kteří zvládají dělat víc sportů, mi vždycky přišli neuvěřitelní. Musíte mít spoustu talentu i závodnického sucha, takže má můj obrovský respekt,“ řekla Českému rozhlasu nejlepší sjezdařka všech dob Lindsey Vonnová.

A že si české reprezentantky ostatní lyžařky všímají, se jí potvrdilo i v cíli super-G v rozhovoru s třetí Weiratherovou z Lichtenštejnska.

„Ptala jsem se jí, jak skončila, protože jsem zrovna sjela. Odpověděla, že je třetí, tak jsem jí řekla, že je to super a že jí gratuluji. A ona na to: Všem jsem říkala, že se nebudu radovat a dávat rozhovory do té doby, než přijede Ester dolů. Tak to jsem se hrozně smála,“ líčí Ledecká.

A třeba se jednou ve výsledkové listině k Vonnové, Weiratherové a spol. přiblíží ještě víc.

Ledecká byla v superobřím slalomu v Ga-Pa devatenáctá, vyhrála Gutová

Číst článek

„Dřív nebo později, pokud vydrží zdraví, tak nějaký hodně dobrý výsledek přijde. To je jasné. Ester na to má. Myslím, že má na top 10,“ je přesvědčen trenér Tomáš Bank.

A když nad tím uvažuje ještě chvíli, dospěje k tomuhle závěru: „Může klidně vyhrát.“

„Bude taky záležet na trenérovi, jestli mě tam dovede. Je to ale samozřejmě můj cíl, v každém závodě se snažím vyhrát. Zatím ale jezdím tak, jak jezdím. Chtěla bych, aby se to vyvíjelo po malých krůčkách a aby to nebyl velký skok. Nebo vlastně ať klidně je, ale ať to pak na tom prvním místě zůstane,“ přeje si skvělá snowboardistka a čím dál lepší lyžařka Ester Ledecká.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme