Ledecká se vrátila do čela SP už příští týden se představí v Moskvě. Teším se tam, říká

Snowboardistka Ester Ledecká ovládla i druhý paralelní obří slalom Světového poháru v aktuální sezoně. Své postavení mezi elitou tak na oblíbeném kopci ve slovinské Rogle ještě vylepšila a vrátila se do oranžového dresu pro vedoucí ženu alpských disciplín na snowboardu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká po vítězství ve slovinské Rogle | Foto: ČTK

Českých fanoušků byste v horách nedaleko Mariboru moc nenašli, ale hlavní hvězdou včerejšího odpoledne byla právě dvacetiletá Češka, která tři závody před koncem sezóny bojuje o křišťálový glóbus za celkový triumf v prestižním seriálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trať v Moskvě je hodně specifická, říká Ester Ledecká o nadcházejícím závodě SP v Rusku

„Jsem ráda, že jsem tento závod vyhrála a budu se snažit vyhrát i ty další. Každý závod pojedu od znova, budu se snažit podat co nejlepší výkon a prodat to, co jsem natrénovala. A uvidíme, jestli to bude stačit,“ říká po dalším triumfu Ester Ledecká.

Následující závod - konkrétně paralelní slalom, ve kterém se v aktuální sezoně ještě na stupně vítězů nedostala - čeká českou reprezentantku už v sobotu v Moskvě na umělém kopci.

„Ten je hodně specifický tím, že je tam rampa a je to tam totálně ledovatý. Navíc před závodem na té rampě není žádný trénink, takže není kde se rozjezdit. První kvalifikační jízdu tam člověk jede jakoby nerozcvičený a to je takové zvláštní,“ přiznává vedoucí žena Světového poháru.

V Moskvě se také dá očekávat bouřlivá kulisa, protože se ruským závodníkům aktuálně velmi daří. Jekatěrina Tuděgeševová bojuje o oranžový dres s Ester Ledeckou, mezi 16 nejlepšími ženami v Rogle bylo šest Rusek a její krajan Anrej Sobolev je také průběžně druhý v celkovém hodnocení.

„Na ten závod se těším, protože tam je vždy úžasná atmosféra. Úplně jiná než jinde, protože je to ve městě a chodí se tam dívat hodně lidí,“ doplňuje k očekávanému dalšímu startu teď už pětinásobná vítězka závodů Světového poháru Ester Ledecká.

Jakub Marek, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme