Ledecká si v La Thuile připsala další body v lyžarském SP. Vonnová ovládla hodnocení sjezdu

Lyžařka Ester Ledecká, která se věnuje i snowboardingu, v dnešním sjezdu v La Thuile skončila na 23. místě a dosáhla na další body ve Světovém poháru. Z vítězství se radovala domácí Nadia Fanchiniová, zatímco druhá v cíli Lindsey Vonnová si zajistila malý Křišťálový glóbus za celkové vítězství v disciplíně.

Ester Ledecká obsadila v dnešním sjezdu 23. místo

Ester Ledecká obsadila v dnešním sjezdu 23. místo | Zdroj: Reuters

Česká reprezentantka Ester Ledecká na body ve Světovém poháru alpských lyžařek dosáhla potřetí v kariéře a to přesto, že se jednalo o její teprve čtvrtý start mezi elitou. Ziskem 23. místa si mistryně světa z paralelního slalomu na snowboardu navíc vylepšila své dosavadní maximum mezi světovými lyžařkami. Za vítěznou Italkou zaostala o necelé tři vteřiny.

Na body dosáhla také druhá Češka na startu Klára Křížová, která v závodě obsadila 30. příčku, za níž si do tabulky připsala jeden bod.

Na italské sjezdovce se dnes nejvíce dařilo Italce Fanchiniové, která o 14 setin pokořila favorizovanou Vonnovou. Američanka přesto smutnit nemusela, když po včerejším výpadku, jenž způsobilo vypnutí vázání, získala potřebný počet bodů, aby si s předstihem zajistila vítězství v hodnocení sjezdu.

Vonnová se navíc vrátila do čela v absolutním pořadí Světového poháru, když její hlavní soupeřka Lara Gutová obsadila až 11. pozici.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít