Ledecká: Udělala jsem spoustu chyb, se sjezdovkou se musím skamarádit

Doteď sbírala Ester Ledecká medaile zatím jenom za své snowboardové výkony, ale tenhle týden se může posunout zase o třídu výš. Snažila se jak mohla, už při své premiéře na mistrovství světa v alpském lyžování, ale v superobřím slalomu se jí nedařilo podle představ. Skončila 29. se ztrátou tří sekund na vítězku Nicole Schmidhoferovou z Rakouska.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká

Ester Ledecká | Foto: Zdeněk Sluka/SportInvest

„Dojela jsem šťastně do cíle a jsem zdravá, ale udělala jsem spoustu chyb. Budu se to snažit vylepšit do příštích závodů,“ řekla v cíli superG ve Svatém Mořici nejlepší z Češek, 29. Ester Ledecká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Chybující ale celkem spokojenou Ester Ledeckou vyzpovídal v cíli reportér ČRo Jan Kaliba

Teď už jste docela rozesmátá, ale v cíli to tak nevypadalo. Budete se se Svatým Mořicem kamarádit?

Doufám, že jo, jestli bude on kamarádit se mnou. Zatím jsem spíš asi já zklamala jeho. Jízda podle mě nebyla tak špatná, ani to umístění a ztráta nejsou tak špatné, spíš mám pocit, že jsem hodně chybovala.

Ze stadionu to vypadalo na slušnou první část trati a na dvě velké chyby v dolní polovině. Jednou jste zavadila o branku, podruhé jste musela přibrzdit. Co se stalo?

Na jednu bránu jsem jela hodně napřímo a nějak se mi tam zahákla ruka. Dávám blbě ruce na brány, to budu muset opravit v tréninku.

Dole mě to dost sneslo pod bránu, takže abych se dostala do tratě a neminula bránu, musela jsem to „štorcnout“. A zrovna to bylo před rovinou, což je dost nepříjemné.

Ve Svatém Mořici je skoro jasno, ale včera pořadatelé museli zrušit měřený trénink, jedinou šanci, jak jste si mohla trať vyzkoušet. Byla to o to větší nevýhoda?

Trošku mě to mrzelo, protože jsme tu jely Evropský pohár, ale jely jsme to na klučičí sjezdovce, takže jsem vůbec neměla šanci si tuhle sjezdovku sjet. Je pro mě úplně nová a snažila jsem se ji nastudovat, abych ji sjela co nejlépe. Ale holt se s ní musím víc skamarádit a líp se ji naučit.

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme