Legkov bude těžkým soupeřem v boji o třetí místo, říká Lukáš Bauer

Tour de Ski vede po páté etapě švýcarský běžec na lyžích Dario Cologna. V závodu na pět kilometrů klasicky v italském Toblachu skončil třetí místo, dosud vedoucí Petter Northug z Norska ale dojel až dvanáctý. Vyhrál Rus Legkov. V celkovém pořadí si polepšil Lukáš Bauer, který poskočil z devátého na šesté místo. A mohl být i výše, v páté etapě seriálu totiž skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer u tratí na Holmenkollenu na mistrovství světa 2011 | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

"Pokud porovnám pocity a výsledek, jsem naprosto spokojený. Minimálně první dva kilometry jsem se cítil hodně špatně, přišlo mi, že se nemůžu rozjet. Ale potěšily mě informace po prvním mezičase, že začínám sjíždět vedoucího závodníka. Takže super, ale taky trochu smutek, že je to čtvrté místo, první bez bonusových sekund, i těch pět sekund by se hodilo," řekl po páté etapě Tour de Ski Lukáš Bauer.

Pět kilometrů, to je docela netradiční trať, bolí hodně?

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Jana Kaliby s Lukášem Bauerem po páté etapě Tour de Ski v italském Toblachu

Bolí hodně a dneska bolela ještě víc. Byl tady obrovský problém s mazáním, nakonec naprostá většina závodníků zase zvolila mikrokontakty. V úvodu závodu mi přišlo, že mi to nefungovalo, ale když jsem se dostal do vyšších partií, kde byl sušší sníh, lyže už stoupaly výborně.

Závod vyhrál Rus Legkov, který tím pádem získal 15 bonusových sekund. Právě on se zdá být vaším nejvážnějším soupeřem v boji o třetí místo, když pomineme vedoucí závodníky Colognu s Northugem. Jaká je to nepříjemnost a jak těžký soupeř to bude?

Jaká je to nepříjemnost, to uvidíme v dalších etapách. Samozřejmě je to hodně težký soupeř jako mnozí další. Ale on je ještě těžší, protože už má přede mnou nějaký náskok a navíc je v zítřejším sprintu schopný postupovat dál. Mně by opravdu pomohlo, kdyby se ten nahoře smiloval a pustil mě z kvalifikace.

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme