Loni první i díky jury, letos zřejmě Schlierenzauer ovládne Turné bez cizí pomoci

Český skokan na lyžích Jakub Janda sice na 61.tém Turné čtyř můstků chybí, ale expertem je bezkonkurenčním. Svědčí o tom třeba to, že už před závodem v Oberstdorfu tvrdil: „Stejně vyhraje Schlieri. Ať ho máte rádi, nebo ne." A zdá se, že se nezmýlí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakušan Gregor Schlierenzauer - vítěz závodu SP v letech na lyžích ve Slovinské Planici

Rakušan Gregor Schlierenzauer - vítěz závodu SP v letech na lyžích ve Slovinské Planici | Zdroj: ČTK

Dvacet dva a půl tisíce hrdel spolehlivě překřičelo i místního hlasatele závodu na Bergiselu - a to měl samozřejmě oporu v silné aparatuře. Diváci neuvěřitelně jásali už v prvním kole, po druhém se k nim z reproduktorů přidala i písnička o panu Gregoru Schlierenzauerovi.

„Byl to pro mě opravdu neuvěřitelný den. Skákat doma ve Světovém poháru je něco opravdu zvláštního. A vyhrát před 22ti tisíci diváky taky, opravdu jsem si to užil. Ano pořádně mě to nakoplo,“ říkal po triumfu, který mu nejspíš zajistí i obhajobu celkového prvenství, Rakušan Gregor Schlierenzauer.

Přehrát

00:00 / 00:00

Loni vyhrál i díky jury, letos si Rakušan Gregor Schlierenzauer zřejmě bez cizí pomoci doskáče pro triumf na Turné čtyř můstků

Zlom na Turné pro něj přišel v pravou a upřímně řečeno nejvíce očekávanou chvíli. Kde jinde než na můstku, který tak důvěrně zná, měl otáčet nepříznivý vývoj a brát vedení Jacobsenovi z Norska? Jemu ale ještě více pomohlo to, že byl při Turné doma. Opravdu doma …

„Samozřejmě, každý den se všechno točí jenom kolem skoků. Je třeba pracovat i na psychice a řekl bych, že se mi to daří čím dál víc. Ale nám Rakušanům, zvlášť z Tyrolska, pomáhá i to, že dva dny spíme doma. Je to ideální. Doma si odpočinu, ale také zajdu do posilovny, relaxuji v sauně,“ popisoval Gregor Schlierenzauer, co mu velmi pomohlo k vítězství.

Před prvním kolem ale přes to všechno vypadal ukrutně nervózně. „Je to zvláštní, být doma a skákat jako poslední. Ten dav dole je neskutečný. Můžu říct, že jsem byl trochu nervózní. Ale ne tak jako v minulých letech. Psychicky jsem na tom byl velmi dobře. Cítil jsem se skvěle a byl jsem opravdu uvolněný. A možná to byl ten zlomový bod, díky kterému jsem odvedl hodně dobrou práci.

V dobré práci bude Gregor Schlierenzauer pokračovat i dnes, v kvalifikaci na poslední závod v Bischofshofenu.

Tomáš Kohout, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme