Lukáš Bauer chce v Tour de Ski útočit na přední příčky

Běžce na lyžích Lukáše Bauera najdete v pořadí Tour de Ski momentálně na 21. pozici, přesto mluví o umístění do třetího místa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer pronásledovaný v La Clusaz Rusem Legkovem | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Podobně jako někteří desetibojaři mají druhý závodní den kvůli rozložení disciplín silnější než ten první, také Lukáš Bauer spoléhá na druhou část Tour de Ski. Obhájce loňského prvenství hodně spoléhá na poslední tři závody, ve kterých rozhodl o svém vítězství před rokem.

Ale aby měl šanci to zopakovat, musí český běžec na lyžích přiložit ruce a nohy k dílu už dnes, kdy končí první polovina Tour skiatlonem v německém Oberstdorfu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Bauer chce v Tour de Ski útočit na přední příčky

Lukáše Bauera je v průběžném pořadí Tour de Ski netradičně až jako druhý nejlepší Čech. Díky postupu z kvalifikace v nedělním klasickém sprintu předstihl svého zkušenějšího kolegu Martin Jakš. Ten je dvacátý, Bauer jednadvacátý a na vedoucího Švýcara Daria Colognu ztrácí 91 sekund.

„Pokud budu chtít pomýšlet na umístění, tak jako v předchozích sezónách, do tří, budu muset předvádět skoro zázraky v distancích. Ve dvou ze tří ročníků se mi to podařilo, tak proč by se to nemohlo podařit znovu," neztrácí Bauer víru v sebe sama.

Má pro to důvod - z pěti zbývajících závodů bude už jenom jeden sprinterský. Ve všech ostatních může stejně jako před rokem svou ztrátu postupně zmenšovat. S útokem na prvenství to ale tentokrát bude složité, protože vedoucí trio Švýcar Cologna, Kanaďan Kershaw a Rus Legkov mají výsledky v distančních závodech i sprintech.

Půjdu po bonusech

Zvlášť Cologna se zdá být podobně silným jako když předloni Tour - tehdy nečekaně - vyhrál. Z Bauera také čiší energie, kterou by chtěl uplatnit v dnešním skiatlonu na dvakrát deset kilometrů. Pokud by teoreticky vyhrál stylem start-cíl, zlikvidoval by svou ztrátu na první místo jen na základě bonusových sekund za šest rychlostních prémií.

„Mě v distančních závodech nezbývá nic, než útočit a hodně riskovat. Takže pokud se budu cítit, že na to budu mít, tak samozřejmě mi nezbývá nic jiného než po těch prémiích vystřelit. Během toho závodu se budu rozhodovat podle mých pocitů a podle toho jak na tom budou ostatní,"předestírá svůj plán Lukáš Bauer.

Mužský skiatlon startuje v algavských Alpách o půl jedné.

Jan Kaliba, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme