Lukáš Bauer laboroval před MS se zánětem

Oslo hostí mistrovství světa v klasickém lyžování. Ve středu večer v norské metropoli šampionát slavnostně zahájili. Sportovci ale na tento akt pochopitelně nečekali a připravují se, jak jen mohou, aby dosáhli co nejlepších výkonů a na co nejvyšší příčky. Patří mezi ně i největší česká naděje Lukáš Bauer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer před MS | Foto: Tomáš Kohout

Lyžoval dopoledne i odpoledne, trénoval, rozhýbával se. Lukáš Bauer měl vlastně totožný trénink jako většina jeho soupeřů - ono se toho stejně moc jiného vymyslet nedá. Aktuální dojmy Lukáše Bauera jsou asi stejné, jako všech, kteří jsou v dějišti šampionátu a mají s ním něco společného. Nejen závodníků.

"Pocit čekání před bouří, pocity toho těšení, kdy už to konečně začne, a nedočkavosti," popisuje své rozpoložení Lukáš Bauer.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Bauer laboroval před MS se zánětem

Před ostrým startem šampionátu má zdravotní potíže. Na posledním Světovém poháru před mistrovstvím, v Drammenu, ho začala bolet noha.

"Bohužel jsem si otlačil achillovku, do které se mi dal zánět, takže jsem nemohl dva dny lyžovat. Až dneska jsem byl poprvé na tréninku. A to díky upravené botě, ze které jsme odřezali všechny tvrdé části v oblasti paty, aby ta noha byla co nejméně drážděná. Teď bych potřeboval minimálně ještě dva dny, aby se ta noha dala do kupy, abych mohl zase používat moje závodní boty," říká Lukáš Bauer.

Upravená bota mu pomohla v tom, že si připomněl, jak vypadají tratě na Holmenkollenu.

Bauera překvapily neupravené tratě

"Až loni byly ty tratě předělané do současné podoby, ale i tak tu trať na 15 kilometrů klasicky znám podrobně, nešel jsem do ničeho nového. Šlo o to projet se na té trati a přiblížit se dalším tréninkem k závodu," uvedl dvojnásobný medailista z olympiády ve Vancouveru.

Norsko je vyhlášenou lyžařskou velmocí. A mistrovství světa v klasickém lyžování právě na Holmenkollenu by se mělo rovnat zážitku z ráje. I ten měl ale pár chybiček a Lukáš Bauer zase objevil ty místní.

"V posledních dvou dnech tratě nebyly upravované nebo aspoň ne ten desetikilometrový okruh, což mě na jednu stranu překvapilo, na druhou stranu uvidíme, až to mistrovství světa oficiálně začne," prohodil s úsměvem ještě před slavnostím zahájením Lukáš Bauer.

Tomáš Kohout, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme