Lukáš Bauer na startu SP ve švédském Gällivare

První závod nového ročníku Světového poháru bude nakonec i s druhým běžcem na lyžích ročníku minulého. Lukáš Bauer ve Švédsku na startu volné patnáctky chybět nebude.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer ve Falunu | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Nejprve to vypadalo, že si běžec na lyžích Lukáš Bauer zopakuje model ze začátku minulé, pro něj velmi úspěšné sezóny. Loni v listopadu také onemocněl a nakonec vynechal první závody Světového poháru ve Skandinávii.

Letos ale nakonec na poslední chvíli změnil rozhodnutí, a tak je na start nové sezóny ve švédském Gällivare připravený. Ovšem neznamená to, že by měl bronzový medailista z olympijského Whistleru a vítěz letošní Tour de Ski okamžitě válcovat zbytek startovního pole.

Přehrát

00:00 / 00:00

O startu Lukáše Bauera v úvodním závodu SP

Start v Gällivare v závodě na 15 kilometrů volnou technikou je naopak svým způsobem testovací, jak na tom Lukáš Bauer je po neplánovaném výpadku a zánětu nosohltanu léčeném antibiotiky.

„Lukáš se po zdolání prvních tréninků po prodělané nemoci jevil velmi slušně. Po příjezdu doktora Martina Koldovského nic nenasvědčovalo tomu, že by byl nějaký problém. Tak si myslím, že jako test na začátku sezony se Lukáš rozhodl, že první závod absolvuje.

I když si myslím, že to bude hlavně test. Až teprve závody Kuusamu ukážou opravdovou sílu Lukáše,“ myslí si trenér českých lyžařů Miroslav Petrásek.

V Kuusamu, kde by už měl být k vidění Lukáš Bauer v plné síle, se jede na konci příštího týdne. Ještě předtím si poprvé v nové sezóně vyzkouší jednotlivé týmy štafetový závod, který Lukáš Bauer na rozdíl od sobotního individuálního vynechá.

Minulá sezóna se kromě Bauera nikomu jinému z českého týmu příliš nevyvedla. Příslibem, že tomu tentokrát bude jinak, jsou třeba velmi kvalitní výkony i umístění Martina Jakše z velmi dobře obsazených závodů FIS ve finském Muoniu.

„Tam závody naznačily, že by mělo být všechno v pořádku. Takže jsem po nich spokojený,“ říká Martin Jakš. Kromě něho a Bauera budou na startu prvního závodu Světového poháru ještě tři další Češi - Martin Koukal, Jiří Magál a Dušan Kožíšek. Startuje se půl hodiny po poledni.

Jan Kaliba, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme