Lukáš Bauer nechce žít na Tour de Ski ze slávy minulých let

Doma Lukáš Bauer svými výsledky na Tour de Ski zrovna neatakuje titulní strany novin nebo úvodní zprávy rozhlasových a televizních relací. Ale přesto si stále může oprávněně připadat jako hvězda první velikosti. Kam během prestižního seriálu zavítá, tam k českému běžci na lyžích chovají velký respekt. Italský Toblach nevyjímaje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer se v Oberhofu podepsal fanouškům a míří do Švýcarska | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Diváci na účelně, šetrně a esteticky vystavěném stadionu pro běžecké lyžování v Toblachu sledují před závodem na 5 kilometrů na velkoplošné obrazovce zvláštní rozhovor. Anglicky si při něm povídají dva Češi.

Michal Lamplot, který pracuje pro Mezinárodní lyžařskou federaci, zpovídá Lukáše Bauera. Jde o poslední a hlavní lákadlo, kterým pořadatelé chtějí přitáhnout pozornost lidí k závodu. Ti samozřejmě vědí, s kým mají tu čest.

A uvolněné prostředí běžeckého lyžování jim dává možnost - pokud chtějí - na oblíbeného lyžaře si i sáhnout, nechat se s ním vyfotit nebo získat jeho podpis.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Tour de Ski v Toblachu natáčel Jan Kaliba

„Je příjemné, že vás lidé poznávají a při rozjíždění říkají, jak vám drží palce. Ale dá se říct, že to bylo. Bojujeme dál a dál,“ nechce Bauer žít ze slávy minulých let, i když na Tour de Ski by si to v jistém ohledu klidně dovolit mohl.

„Samozřejmě je to pěkné, když stojím ve startovací bráně a komentátor mě uvádí jako dvojnásobného vítěze Tour de Ski, ale jsem tady, abych pospíchal na lyžích,“ konstatuje český závodník.

Ale nejenom na lyžích, v těchto hodinách spěchá Lukáš Bauer i všichni ostatní z Toblachu do dvě hodiny jízdy vzdáleného Val di Fiemme, kde se už v sobotu jede předposlední závod.

A tak jen co si pětatřicetiletý Bauer spočítal, že díky osmému místu na pět kilometrů klasicky přeskočil tři mladší soupeře a celkově už je v pořadí seriálu pátý, hned začal myslet na organizační záležitosti.

„Startoval jsem v jednu hodinu a už před odjezdem mám na devadesát procent sbaleno. Takže teď vyjedeme na lyžích trošku tu únavu z dnešního závodu, sedneme do auta, dojedeme na hotel, najíme se, všechno se nahází do auta a pokračujeme,“ přibližuje Lukáš Bauer.

Pro český tým je to po pátečních závodech příjemná logistická akce, kromě Bauera bodovala i dvacátá Eva Vrabcová-Nývltová a mezi muži, na trati ušité jemu přímo na míru, podruhé během Tour de Ski také Aleš Razým.

„Já si myslím, že mám natrénováno dost, akorát mám problémy s dýcháním, neokysličím pořádně svaly. Což se projeví ve výšce, ten sprint ve Švýcarsku byl pro mě hrozný. A pak se to projeví, čím je závod delší, protože svaly jsou utahané,“ popisuje Razým.

A dodává. „V krátkých (závodech) je vidět, že na to mám. Ve sprintu zase ne, protože to nestihnu udýchat a v dlouhém to nevydržím udýchat.“ Což ale bude bohužel pro Razýma zřejmě i případ sobotního závodu na 15 kilometrů.

Jan Kaliba, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme