Lukáš Bauer nechce žít na Tour de Ski ze slávy minulých let

Doma Lukáš Bauer svými výsledky na Tour de Ski zrovna neatakuje titulní strany novin nebo úvodní zprávy rozhlasových a televizních relací. Ale přesto si stále může oprávněně připadat jako hvězda první velikosti. Kam během prestižního seriálu zavítá, tam k českému běžci na lyžích chovají velký respekt. Italský Toblach nevyjímaje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer se v Oberhofu podepsal fanouškům a míří do Švýcarska | Foto: Jan Kaliba

Diváci na účelně, šetrně a esteticky vystavěném stadionu pro běžecké lyžování v Toblachu sledují před závodem na 5 kilometrů na velkoplošné obrazovce zvláštní rozhovor. Anglicky si při něm povídají dva Češi.

Michal Lamplot, který pracuje pro Mezinárodní lyžařskou federaci, zpovídá Lukáše Bauera. Jde o poslední a hlavní lákadlo, kterým pořadatelé chtějí přitáhnout pozornost lidí k závodu. Ti samozřejmě vědí, s kým mají tu čest.

A uvolněné prostředí běžeckého lyžování jim dává možnost - pokud chtějí - na oblíbeného lyžaře si i sáhnout, nechat se s ním vyfotit nebo získat jeho podpis.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Tour de Ski v Toblachu natáčel Jan Kaliba

„Je příjemné, že vás lidé poznávají a při rozjíždění říkají, jak vám drží palce. Ale dá se říct, že to bylo. Bojujeme dál a dál,“ nechce Bauer žít ze slávy minulých let, i když na Tour de Ski by si to v jistém ohledu klidně dovolit mohl.

„Samozřejmě je to pěkné, když stojím ve startovací bráně a komentátor mě uvádí jako dvojnásobného vítěze Tour de Ski, ale jsem tady, abych pospíchal na lyžích,“ konstatuje český závodník.

Ale nejenom na lyžích, v těchto hodinách spěchá Lukáš Bauer i všichni ostatní z Toblachu do dvě hodiny jízdy vzdáleného Val di Fiemme, kde se už v sobotu jede předposlední závod.

A tak jen co si pětatřicetiletý Bauer spočítal, že díky osmému místu na pět kilometrů klasicky přeskočil tři mladší soupeře a celkově už je v pořadí seriálu pátý, hned začal myslet na organizační záležitosti.

„Startoval jsem v jednu hodinu a už před odjezdem mám na devadesát procent sbaleno. Takže teď vyjedeme na lyžích trošku tu únavu z dnešního závodu, sedneme do auta, dojedeme na hotel, najíme se, všechno se nahází do auta a pokračujeme,“ přibližuje Lukáš Bauer.

Pro český tým je to po pátečních závodech příjemná logistická akce, kromě Bauera bodovala i dvacátá Eva Vrabcová-Nývltová a mezi muži, na trati ušité jemu přímo na míru, podruhé během Tour de Ski také Aleš Razým.

„Já si myslím, že mám natrénováno dost, akorát mám problémy s dýcháním, neokysličím pořádně svaly. Což se projeví ve výšce, ten sprint ve Švýcarsku byl pro mě hrozný. A pak se to projeví, čím je závod delší, protože svaly jsou utahané,“ popisuje Razým.

A dodává. „V krátkých (závodech) je vidět, že na to mám. Ve sprintu zase ne, protože to nestihnu udýchat a v dlouhém to nevydržím udýchat.“ Což ale bude bohužel pro Razýma zřejmě i případ sobotního závodu na 15 kilometrů.

Jan Kaliba, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme