Lukáš Bauer pojede SP v Novém Městě. Popichuje desítku mladších kolegů

Běžec na lyžích Lukáš Bauer se chystá na svůj první závod sezóny. Majitel dvou medailí z MS a tří z olympijských her zahajuje letošní ročník až koncem ledna. O všechny závody dosud přišel kvůli zranění z přípravy, ale očekávané davy diváků v Novém Městě na Moravě mu směle mohou přijít fandit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer se připravuje na závod v Novém Městě na Moravě | Foto: Svaz lyžařů ČR

„Kdyby šlo nějaký řadový Světový pohár, zvažoval bych, jestli se na něj vůbec vydávat. Ale Nové Město neberu jako řadový SP. Mám tu nejlepší vzpomínky, vyhrál jsem tu první závod a vstoupil jsem tu do světa velkého lyžování,“ říká Lukáš Bauer o 15ti kilometrech volnou technikou, které ho zítra čekají.

Nejlepší český běžec na lyžích posledních let přitom zažívá smolnou sezonu. Nejprve si při tréninku před sezonou zlomil palec na levé ruce. Ale i s tím trénoval dál. Z

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Bauer se chystá na první ostrý start sezony, před závodem v Novém Městě na Moravě s ním mluvil reportér ČRo Tomáš Kohout

e závěrečného soustředění se vrátil předčasně, původně se myslelo, že má po pádu naražené žebra, jenže před Vánoce se ukázalo, že jsou dvě z nich zlomená. Po této diagnóze následovala jediná možná léčba – klid.

„Čekal jsem na úterní a středeční trénink, jsou to jediné dva rychlé tréninky, které jsem dodnes absolvoval. Když se ukázalo, že žebra se nezhoršují, tak jsem věděl, že startovat budu,“ prozradil s tím, že několik předchozích pokusů o rychlé tréninky nevyšlo.

Lukáš Bauer si tedy nechal spíše pro strýčka Příhodu čas na definitivní „ano“. To řekl po té, co si za mrazivého počasí objel pětikilometrové okruhy v Novém Městě. Ale že by po třech závodních kolech vystoupal vysoko výsledkovou listinou, nebo až na stupně vítězů, to si nemyslí.

 

I přes dosud velmi problematický průběh zimy, kdy mě několik zlomenin vyřadilo z dosavadních závodů, a i přesto, že mám...

Zveřejnil(a) Lukáš Bauer dne 22. leden 2016

„Kdybych měl nějaké třítýdenní problém a věděl, že jsem předtím dobře natrénoval, tak by se to dalo. Ale tříměsíční výpadek, to je něco, co vymaže to velmi dobré léto. Minimálně měsíc trvá, než se do toho dostanete,“ upozorňuje předem. Na náladě mu to ale ubralo jen trochu.

Na startu bude i dalších 10 reprezentačních kolegů. A velezkušený Lukáš Bauer hlavně nováčky popichoval. „Na plaveckých závodech je před závodníky čára světového rekordu. Já budu taky taková čára. Koho předjedu, měl by se zamyslet,“ směje se Lukáš Bauer.

Tomáš Kohout, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme