Lukáš Bauer pokračuje v soudním sporu se Svazem lyžařů ČR

Běžec Lukáš Bauer se dnes opět chystá před soud. A to z vlastní vůle. Pokračuje totiž jeho spor se Svazem lyžařů České republiky. Jako virtuální pozvánku do soudní síně nabídneme dosavadní vývoj kauzy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer (vlevo) a Petter Northug - dva velikáni sezóny 2009-10

Lukáš Bauer (vlevo) a Petter Northug - dva velikáni sezóny 2009-10 | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Pře možná dospěje až do své třetí zimy. Vše totiž začalo před koncem roku 2007 a v začátku toho dalšího.

Lyžař Lukáš Bauer proběhl jako první cílem dvou závodů série Tour de Ski v Novém Městě na Moravě. Přesto nevyhrál. Startovalo se intervalově a podle ne úplně dokonale formulovaných pravidel zvítězili Francouz Jonnier a Ital Piller Cottrer, protože měli právě v daných etapách nejrychlejší časy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Kohout popsal soudní spor Lukáše Bauera s lyžařským svazem

Bauer tehdy málem ze závodů odjel (nakonec celkově Tour de Ski vyhrál), ale proti etapovým výsledkům se brání stále.

Svaz lyžařů ČR žaluje proto, že se ho prý dost nezastal ve sporu s Mezinárodní lyžařskou federací. Hlavně ho naštvalo, že svaz své odvolání stáhnul.

Na minulém, čtyřhodinovém jednání soud oddělil požadavek lyžaře na finanční odškodnění. Tím se nebude zajímat. Ale vyžádal si podklady od Bauera, že ho rozhodnutí obralo o to, aby byl fakticky nejúspěšnějším vítězem SP historie, tak od svazu, že své protesty na mezinárodní scéně stáhl až ve chvíli, kdy byl boj marný.

Jednání u Městského soudu v Praze začne v 10 hodin.

Tomáš Kohout, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme