Lukáš Bauer se chce po atypické sezoně dostat opět do nejlepší desítky

Běžec na lyžích Lukáš Bauer dnes ukončil sezonu Světového poháru na dvanácté příčce celkového hodnocení. Při pohledu na jaro roku 2008, kdy triumfoval, se to zdá být slabým výsledkem. Ale když si připomeneme, co si v létě prožil za zdravotní lapálie a že je mu 35 let, není to vůbec nic hrozného. Ostatně z Čechů je na tom opět suverénně nejlépe.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závod mužů na 15km volnou technikou, v popředí český reprezentant Lukáš Bauer | Zdroj: ČTK

„Jsem rád za všechny výsledky, protože v letošní sezoně nebyl závod, který bych vzdal nebo nebojoval. Dosáhl jsem na takové výsledky, na které jsem v ten den měl, a ti, kteří byli přede mnou, byli prostě lepší. Tak to bylo i teď v tom finále,“ řekl po posledním závodě ve Falunu Lukáš Bauer.

Ten byl trochu smutný z toho, že se mu nepodařilo udržet celkové desáté místo, které mu ještě před švédským víkendem v žebříčku Světového poháru patřilo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Bauer hodnotil své vystoupení v letošní sezoně Světového poháru

„Sezona to byla atypická. Jednoznačně tím, že jsem do té sezony vstupoval s velkým otazníkem. Letní příprava byla ovlivněna zraněními, zlomenou patou a odtrženým stehenním svalem. Ten mě postihl v srpnu a nemohl jsem vlastně běhat od toho srpna do poloviny prosince, což je strašně znát,“ vysvětloval Lukáš Bauer.

Nejlepší český běžec na lyžích posledních let ale stále pomýšlí na mety nejvyšší. „Mladých a hodně dravých závodníků přichází každým rokem strašně moc. Takže i proto si cením i toho 12. místa celkově. Protože i po těch všech problémech jsem schopný držet se té špičky. To si myslím, že je ta známka kvality. Jednoznačně chci ale výš,“ uzavírá bojovně Lukáš Bauer.

Tomáš Kohout, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme