Lukáš Bauer skončil v úvodu SP 13. Vyhrál Nor Sundby

Světový pohár v běhu na lyžích odstartoval ve švédském Gällivare. Volnou patnáctku s intervalovým startem vyhrál Nor Sundby, druhý skončil Kazach Poltaranin a třetí domácí Švéd Hellner. Lukáš Bauer dojel 13. Nikdo z dalších čtyř Čechů se mezi bodovanou třicítku nedostal. Závod žen na 10km volně vyhrála obhájkyně prvenství v seriálu Marit Björgenová. Jediná Češka na startu Eva Vrabcová-Nývltová skončila čtyřiatřicátá.

Běžec na lyžích Lukáš Bauer v Novém Městě bojoval, tentokrát to ale nevyšlo

Běžec na lyžích Lukáš Bauer v Novém Městě bojoval, tentokrát to ale nevyšlo | Zdroj: ČTK

Do patnáctikilometrové trati volnou technikou vstoupil na severu Švédska Lukáš Bauer opatrněji. Na úvodních mezičasech se pohyboval na začátku třetí desítky z necelé stovky běžců.

Jak už je u zkušeného českého běžce na lyžích zvykem, postupně během trati zrychloval, ale do prví desítky se už nevyšvihnul. Závod dokončil na 13. místě se ztrátou zhruba tři čtrtě minuty na vítězného Nora Sundbyho.

O necelých devět vteřin za vítězem skončil Kazach Poltaranin a další dvě vteřiny zpět byl domácí Hellner. Pak už byly odstupy větší. Čtvrtý Fin Heikkinen ztratil na Sundbyho přes půl minuty.

Zbylým čtyřem českým závodníkům se nedařilo. Razým dojel 56., Magál 60., Horyna 68. a Kožíšek 78.

Úvodní závody SP v běhu na lyžích v Gällivare (Švédsko):
Muži - 15 km volně: 1. Sundby (Nor.) 30:37,0, 2. Poltaranin (Kaz.) -8,9, 3. Hellner (Švéd.) -11,1, 4. Heikkinen (Fin.) -30,2, 5. Röthe (Nor.) -31,1, 6. Dolidovič (Běl.) -34,2, 7. Northug (Nor.) -35,4, 8. Bělov -35,9, 9. Legkov -41,1, 10. Černousov (všichni Rus.) -44,0, ...13. Bauer -47,4, 56. Razým -1:59,3, 60. Magál -2:14,0, 68. Horyna -2:32,7, 78. Kožíšek (všichni ČR) -2:59,3

Ženy - 10 km volně: 1. Björgenová 22:31,8, 2. Johaugová (obě Nor.) -12,6, 3. Randallová (USA) -25,9, 4. Kallaová (Švéd.) -26,9, 5. Brooksová (USA) -28,5, 6. Skofterudová (Nor.) -32,9, 7. Larsenová (Švéd.) -41,4, 8. Hagenová (Nor.) -42,0, 9. Čekalevová -46,5, 10. Korostělevová (obě Rus.) -56,0, ...34. Vrabcová-Nývltová (ČR) -1:29,2

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít