Lukáš Bauer svého startu na volné patnáctce v rámci MS nelituje

Norský běžec na lyžích Petter Northug se na světovém šampionátu v italském Val di Fiemme dočkal prvního titulu, když ovládl závod s intervalovým startem na patnáct kilometrů volně. Všichni čeští závodníci se vešli do třicítky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závod mužů na 15km volnou technikou, v popředí český reprezentant Lukáš Bauer

Závod mužů na 15km volnou technikou, v popředí český reprezentant Lukáš Bauer | Zdroj: ČTK

„V prvním kole to bylo hrozně rychlé, to jsem byl spokojený. Ono se to ale pak zpomalovalo a zpomalilo se to docela hodně. Takže jsem z kopce dojížděl třeba o 50 metrů méně než předtím, což bylo hodně znát. Tím jsme se ani nemohli chytit nikoho z těch dobrých, kteří startovali do prvního kola, když jsme my jeli do druhého. Zpomalovalo se to ale asi každému,“ popisuje Aleš Razým, který si třiadvacátým místem vylepšil osobní maximum v distančních závodech.

Pouhé čtyři příčky před ním skončil Lukáš Bauer. Ten dlouho váhal, jestli do závodu vůbec nastoupí. S devatenáctým místem spokojený není, přesto svého startu nelituje. „Určitě ne. Jakmile jsem se jednou rozhodl, tak i když jsem se dnes hodně natrápil a moc nadšený nejsem, tak toho nelituji. To bych pak nemusel závodit, kdybych se vyhýbal závodům.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští běžci na lyžích skončili na volné patnáctce v rámci MS ve Val di Fiemme ve třetí desítce

Ani Martin Jakš zatím na světovém šampionátu nezáří. Po sedmadvacátém místě ve skiatlonu skončil na volné patnáctce třicátý. „Trochu přemýšlím o štafetě a mám z toho malinkou obavu, protože jsem doufal, že tenhle závod bude docela dobrý, ale nebyl. Tak teď přemýšlím o tom, jaké to může být v té štafetě. Tam člověk nezkazí závod jen sobě, ale ještě ostatním,“ obává se Jakš, který by měl do páteční štafety nastoupit společně s Bauerem, Razýmem a Magálem.

Šárka Sudová, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme