Lukáš Bauer už je na Tour de Ski průběžně 5. a mohl pochválit servismany

Tour de Ski v běhu na lyžích má za sebou pátou ze sedmi etap. Lukáš Bauer se na pětikilometrové trati klasicky v italském Toblachu rozhodně neztratil a v cíli časomíra registrovala jeho výkon jako osmý nejlepší o 17 sekund horší než v podání vítězného Kazacha Poltoranina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžař Lukáš Bauer | Foto: Jan Kaliba

V cíli Lukáš Bauer horečně počítal a jmenoval soupeře, kteří byli za ním nebo před ním, ale mohl být spokojený, protože se posunul v celkovém pořadí na pátou příčku.

„Na ty těžké podmínky, které se těsně před závodem udělaly, protože se výrazně oteplilo. Zejména kvůli sluníčku pak začalo pražit na některé úseky trati a hlavně servismani měli hodně zamotanou hlavu. Musím je ale hodně pochválit, protože lyže jsme měli připravené velmi slušně,“ říkal Bauer, ale dodal:

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Bauer mohl být po doběhu 5 kilometrové etapy na TdS spokojený

„V závěrečném úseku jsme ztratil, ani vůbec nevím jak. Jediné, co mě napadá, je, že po posledním kopci tam byla mírná pasáž, kdy bylo na hraně, jestli jet ve vajíčku, nebo už soupaž. Snažil jsem se to co nejvíc urychlovat a tak jel pořád soupaž. Možná to nebylo ideální a tím, jak jsem stál, tak jsem se spíš zpomalil.“

Jsou vůbec na takhle krátké trati důležité pokyny o čase soupeřů a podobně? Podle Bauera ne, protože většina závodníků jede naprosto naplno od začátku.

„Moc se zareagovat asi nedá kromě závěru, když víte, že jste tam v jedné vteřině s někým jiným. Možná vás to ještě navíc nakopne a donutí ždímnout se ještě víc. Jsou to spíš informace, abyste věděli, jak se závod vyvíjí, že na vás v určité pasáži nikdo nic nenajel. Je to ale tak krátký závod, že času na nápravu tu moc není.“

Na TdS v Toblachu byl Bauer 8. a Razým 15., poprvé bodovala Nývltová

Číst článek

Dnes Bauer porazil své velké konkurenty Švéda Hellnera, Rusa Černousova i Kanaďana Harveyho a díky tomu se dostal v celkovém hodnocení před ně. Před posledními dvěma závody jsou tedy kostky vrženy celkem dobře.

„Každý posun vpřed je potěšující, ale zítra, stejně jako dneska, včera i předtím nás čeká další důležitý závod. Navíc zítra bude opepřen ještě několika bonusovými prémiemi. I tam se dá výrazně posunout. Ale takhle. První čtyři závodníci jsou dost odskočení, tudíž výrazně dopředu v pořadí se nedá poskočit, maximálně časově,“ myslí si Bauer, jedním dechem ale varuje:

„Důležité je nepropadnout se dozadu. I ti, co jsou za vámi, dejme tomu půl minuty, tak pokud se jim zítra výrazně podaří závod, můžou být najednou před vámi. Může se to ještě celé pomotat. Až na vedoucí čtyřku je to pořád našlapané a bude se bojovat až do konce.“

Jan Kaliba, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme