Lukáš Bauer začne cestu za obhajobou v Tour de Ski

Běžec na lyžích Lukáš Bauer už má za sebou lecjaký úspěch, ale mistrem světa se ještě nikdy nestal. Další šanci bude mít na přelomu února a března v Norsku, kde je jeho sport bez přehánění domovem. Přesto závodník z Božího Daru staví výše vítězství na akci, která začne už dnes v německém Oberhofu. Seriál Tour de Ski vyhrál Bauer dvakrát ze čtyř ročníků a za několik dní může dovršit pomyslný hattrick.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Co je ve světě běžeckého lyžování víc? Titul mistra světa, nebo vítězství v Tour de Ski, při které musí závodníci tentokrát zvládnout osm štací v deseti dnech?

"Tour de Ski je závod šitý na míru Lukášovi. Mohl by do budoucna Tour ještě jednou nebo dvakrát vyhrát, ale pro mě je pořád titul mistra světa víc než vítěz Tour de Ski. V tom máme s Lukášem trochu rozpor. Skoro bych vyměnil jeho dvě vítězství na Tour za titul mistra světa, ale Lukášovi by se to určitě nelíbilo, " říká Bauerův trenér Miroslav Petrásek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Běžec na lyžích Lukáš Bauer obhajuje vítězství v Tour de Ski

Kouč Petrásek se při těch slovech šibalsky usmívá, protože tohle téma se svou ovečkou probíral, a její názor na věc tedy zná. A proč tedy ze dvou vrcholů sezóny Lukáš Bauer upřednostňuje právě Tour de Ski?

"Má to dva důvody. Na jednu stranu je to takové moje alibi na to, abych sám svoje podvědomí přesunul k Tour de Ski a pořád si neříkal, že stejně rozhoduje až mistrovství světa jako jsem to dělal před Libercem," vysvětluje Lukáš Bauer.

"Když udělám na Tour de Ski dobrý výsledek, tak vím, že už mám splněno a mnohem snáze se mi potom závodí. Když bylo mistrovství světa v Liberci, tak jsem to všechno směřoval tam a najednou jsem zjistil, že je po sezóně. Takže už nechci dvě třetiny sezóny čekat na jeden vrchol, tam zajet výborně nebo vyhořet a zjistit, že už je jaro," nechává nahlédnout do svého uvažování Lukáš Bauer.

Coby obhájce vítězství si na Tour de Ski dává za cíl dojet devátého ledna na vrchol sjezdovky Alpe Cermis, kde seriál tradičně končí, nejhůře jako třetí v pořadí.

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme