Lukáš Bauer získal domácí titul na 50 km klasicky

Nejlepší český běžec na lyžích Lukáš Bauer potvrdil svoji suverenitu, když s náskokem necelých čtyř minut vyhrál závod na 50 kilometrů klasicky s hromadným startem na mistrovství České republiky na Horních Mísečkách.

Lyžař Lukáš Bauer

Lyžař Lukáš Bauer | Foto: Jan Kaliba

Bauer si tak po titulu na patnáct kilometrů volně a štafetovém vítězství připsal třetí titul mistra republiky. Druhý doběhl v dnešním závodě Jiří Magál, třetí příčku obsadil Aleš Razým. Všichni tři se brzy odpoutali od zbytku startovního pole a tři kola jeli společně.

Pak však Bauer svým dvěma soupeřům odjel a sólovou jízdu dotáhl až do konce. Mezi ženami byla na třicetikilometrové trati nejrychlejší Ivana Janečková, na druhém místě doběhla se ztrátou 2:12 minuty Martina Chrástková, třetí příčku obsadila Jana Jetmarová.

Mistrovství České republiky v běhu na lyžích na Horních Mísečkách:

Muži - 50 km klasicky s hromadným startem: 1. Bauer 1:58:15,4 2. Magál -3:51,9, 3. Razým (všichni Dukla Liberec) -4:29,4.
Ženy - 30 km klasicky s hromadným startem: 1. Janečková (Jablonec nad Nisou) 1:23:15,2, 2. Chrástková (Nové Město na Moravě) -2:12,2, 3. Jetmarová (Jablonec nad Nisou) -4:01,9.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít