Lyžař Bank se těší na první závod SP a doufá, že stihne narození potomka

Lyžař Ondřej Bank už ve své kariéře zažil tolik zdravotních problémů, že ten poslední ho snad ani nemohl rozhodit. Pět dní před letním soustředěním v Chile si po pádu zlomil o jednu z branek dolní čelist. Český sjezdař musel hned na operaci, během které mu lékaři čelist sešroubovali. Ani to ale Banka nezastavilo a chystá se na říjnový vstup do nové sezóny Světového poháru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sjezdař Ondřej Bank | Foto: Filip Jandourek

"Lékaři mě uklidnili, že tyhle zlomeniny nejsou tak složitá záležitost, i když mi museli čelist naosmkrát sešroubovat. Stravu můžu jen měkkou, musím si všechno mixovat, ale už je to lepší a moc mě to už nelimituje," říká lyžař Ondřej Bank, který se chystá poprvé po operaci na lyže. A na svah vyrazí se speciální ochranou obličeje.

"Lékaři mi dali zelenou k tréninku, ale nesmím si do dolní čelisti nic vrazit, musím ji chránit dva měsíce. Ochrana se teď vyrábí a doufám, že příští týden bude hotová, abychom mohli vyrazit na lyže," těší se Bank, který by si přál podobnou masku, jakou nosí fotbalový brankář Petr Čech.

Pokud všechno dobře dopadne, Ondřej Bank se poslední říjnový víkend postaví na start prvního závodu nové sezóny Světového poháru, kterým bude obří slalom v rakouském Söldenu.

Přehrát

00:00 / 00:00

S lyžařem Ondřejem Bankem mluvil ve Sportžurnálu Filip Šedivý

"Čím víc zranění a dalších nepříjemností mám, tím mám větší a větší chuť do lyžování. Doufám, že to všechno vyjde a že se postupně dostanu do formy, ve které jsem byl předtím," věří Ondřej Bank, který musel kvůli záhadné nemoci vynechat celou minulou sezonu.

Ondřej Bank už by mohl do prvního závodu Světového poháru nastoupit jako čerstvý otec. S přítelkyní totiž čeká narození prvního potomka jen několik dní před startem.

"Je to trošku na hraně, termín porodu je asi čtyři dny před závodem, snad to dobře dopadne. Jinak zkouším vymyslet nějakou rychlou dopravu z Rakouska do Čech, že bych přiletěl, podíval se, pochoval a zase letěl zpátky. Jsem připravený na všechno," usmívá se Ondřej Bank.

Filip Šedivý, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme