Lyžař Bode Miller zatím neúspěšně hledá vrcholnou olympijskou formu

Americká lyžařská hvězda Bode Miller má za sebou tragický rok, ale o to víc chce v olympijské sezóně ještě jednou být zase nejlepší. Loni v zimě kvůli zranění nemohl závodit, ale to byla maličkost. Jeho žena totiž potratila a na jaře navíc našli mrtvého jeho devětadvacetiletého bratra. Miller se rozhodl smutek rozptylovat svou snahou ještě jednou se vrátit na sportovní vrchol. To se mu daří, ale vítězství, která si vysnil, mu stále unikají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bode Miller si vysněné vítězství z Hahnenkammu neodvezl

Bode Miller si vysněné vítězství z Hahnenkammu neodvezl | Zdroj: Reuters

Bode Miller mluví o tom, jak i jemu dokážou chyby, které při závodě udělá, zkazit radost z lyžování. Stává se to i jemu, který platí za symbol radosti ze života a závoděním se umí bavit bez ohledu na výsledky. Ale lhostejné mu nejsou. Sice má doma olympijské zlato a je vícenásobným mistrem světa, jenže dva velké triumfy, o které hodně stojí, mu ještě ve sbírce chybějí. Jedním z nich je výhra v nejobávanějším sjezdu sezóny, na slavném Hahnenkammu. A ta mu o víkendu po několikáté těsně unikla, z Kitzbühelu znovu odjíždí bez ní a je možné, že tady v 36 letech propásl svou poslední šanci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bode Miller by rád patřil k největším hvězdám olympijských her v Soči

„Teď ještě nevím, nedokážu to říct, protože je to pořád hodně čerstvé. Navíc v životě a v tomhle sportu zvlášť nikdy nevíte, který závod bude váš poslední. Teď jsem na sebe naštvaný, že jsem nejel líp. Neodhadnu, jestli jsem tu byl naposledy, uvidíme,“ říká
Druhým vysněným vítězstvím, které zatím Bodemu Millerovi uniká, je to v olympijském sjezdu. Američan zvyklý bez servítků říkat, co si myslí, se před časem ostře pustil do Rusů a jejich zákona, který omezuje práva homosexuálů, nazval je netolerantními ignoranty. Na Hry ale pojede a 9. února bude závodit o zlato ve sjezdu, přestože to bude v Soči.

Pljuščenko na olympiádě v Soči hvězdou nebude, tvrdí čeští krasobruslaři

Číst článek

„Myslím, že si všechno pomalu sedá, ladím materiál, snažím se dohonit ztrátu na ostatní lyžaře, kteří po změně pravidel jezdili na novém typu lyží už loni, takže mají roční náskok. Ale hlavní výzva, které vždycky čelím, je nedělat chyby. Rychlý bývám obvykle dost, ale umění spočívá v tom nedělat v té rychlosti v klíčový den chyby. Zvlášť když mi na tom extra záleží jako teď v Kitzbühelu nebo za dva týdny na olympiádě. Když se mi tohle povede, tak věřím, že rychlý budu dost, abych si nějakou medaili odvezl,“ říká Bode Miller, jedna z největších osobností, které se chystají na Hry do Soči.

Jan Kaliba, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme