Lyžař Lukáš Bauer doběhl v Davosu 12., Nováková 17.

Zatím nejlepší výsledek v letošní sezoně zaznamenal běžec na lyžích Lukáš Bauer. Na patnáctikilometrové trati v ve švýcarském Davosu doběhl na dvanáctém místě, bodoval také Martin Jakš. Mezi ženami skončila Petra Nováková sedmnáctá.

Běh na lyžích, Tour de Ski, spokojený Lukáš Bauer v cíli 5. ročníku Tour de Ski

Běh na lyžích, Tour de Ski, spokojený Lukáš Bauer v cíli 5. ročníku Tour de Ski | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Tratě v Davosu Bauerovi svědčí. Před týdnem tam patnáctikilometrové trati klasickou technikou doběhl devatenáctý, dnes 12. a zaznamenal své dva nejlepší výsledky v dosavadním průběhu sezony. Na vítězného nora Glöersena ztratil 29 sekund.

Neztratil se ani Martin Jakš, který nabral na trati 50 sekund ztráty a bodoval osmnáctým místem. Další Češi Razým a Gräf doběhli v osmé desítce.

Petra Nováková útočila v závodě žen na nejlepší výsledek kariéry. Ještě na osmém z deseti kilometrů figurovala na osmém místě, na konci tratě jí ale došly síly a doběhla sedmnáctá se ztrátou deseti vteřin na elitní desítku.

I v Norsku trvá nadvláda norských závodníků v letošní běžecké sezoně. Mezi muži obsadili Glöersen, Northug a Jespersen všechny 3 stupně vítězů. Ženská závod ovládla s dvacetivteřinovým náskokem Marit Björgenová před Němkou Fesselovou. V první šetce ale byly 4 Norky.

Závody SP v běhu na lyžích v Davosu (Švýcarsko):
Muži - 15 km volně:
1. Glöersen 34:27,9, 2. P. Northug -4,8, 3. Jespersen (všichni Nor.) -10,4, 4. Halfvarsson (Švéd.) -11,2, 5. Gaillard (Fr.) -11,6, 6. Sundby -13,8, 7. Krogh (oba Nor.) -14,9, 8. Manificat (Fr.) -15,3, 9. Bělov (Rus.) -15,6, 10. Cologna (Švýc.) -17,1, ...12. Bauer -28,9, 18. Jakš -50,0, 74. Razým -2:55,9, 77. Gräf (všichni ČR) -3:00,4.
Pořadí SP (po 9 z 28 závodů): 1. Sundby 531 b., 2. Krogh 445, 3. Halfvarsson 325, 4. P. Northug 278, 5. Tönseth 258, 6. Röthe (oba Nor.) 253, ...33. Jakš 52, 42. Bauer 40, 93. Kožíšek (ČR) 3.

Ženy - 10 km volně: 1. Björgenová (Nor.) 24:57,7, 2. Fesselová (Něm.) -19,9, 3. Wengová -26,7, 4. Hagaová (obě Nor.) -35,4, 5. Nystadová (Něm.) -38,3, 6. Johaugová (Nor.) -39,9, 7. Roponenová (Fin.) -46,1, 8. Kallaová (Švéd.) -52,8, 9. Pärmäkoskiová (Fin.) -54,1, 10. Wikenová (Švéd.) -55,9, ...17. Nováková (ČR) -1:05,7.
Pořadí SP (po 9 z 28 závodů): 1. Björgenová 749, 2. Johaugová 528, 3. Wengová 449, 4. Östbergová (Nor.) 416, 5. Kallaová 304, 6. Fallaová (Nor.) 297, ...25. Nováková 75, 66. Vrabcová-Nývltová (ČR) 8.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít